На данний момент загальна кількість газет та журналів України, що підлягають процедурі декомунізації, становить 137 одиниць, зазначають у прес-службі Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення.
Наголошується, що Комітет провів аналіз назв та логотипів друкованих засобів масових інформації, виявивши численні порушення українського законодавства.
"На сьогодні загальна кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі "декомунізації" складає 137, з них: 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог Закону; 4 - проводять заходи з перереєстрації; 4 - перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 - знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 - реєстраційну справу передано до Мін'юсту; 3 - порушення вимог Закону відсутні; 2 - заходи з "декомунізації" не вжито.", - повідомляється у повідомленні установи.
Як зазначають у комітеті, правові підстави для скасування держреєстрації були встановлені по відношенню до 67 друкованим ЗМІ. У даний момент Мін'юст готує щодо них правову позицію для звернення до суду.
У відомстві також повідомляють, що найбільша кількість друкованих ЗМІ, які підлягають дії закону про декомунізацію, зосереджена у Донецькій (44), Луганській (22), Київській (12), Одеській (7) і Харківській (6) областях. В окупованому Криму під дію закону потрапляють 10 друкованих видань.
Найкраща ситуація з декомунізацією преси склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській областях.
При цьому, у Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській і Рівненській областях друкованих ЗМІ, що підлягають декомунізації, немає зовсім.
Згідно з законом про заборону в Україні пропаганди тоталітарних режимів, в Україні забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого містить символіку комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.
Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки перейменувала місто Дніпропетровськ у місто Дніпро. Проект постанови № 3864 підтримали 247 народних депутатів.
Крім цього, Рада перейменувала місто Дніпродзержинськ Дніпропетровської області у Кам'янське, повернувши місту історичну назву.
За даними Українського інституту національної пам'яті, станом на 12 травня 2016 року в Україні в рамках декомунізації перейменували 688 адміністративно-територіальних одиниць, ще 299 – підлягали перейменуванню.