В Україні дві третини дітей страждають від насильства у сім'ї

Поділитися
В Україні дві третини дітей страждають від насильства у сім'ї В українських сім'ях практикують силові методи виховання © arufgiska.ru
Висока терпимість до проявів насильства щодо дітей в Україні пояснюється традиціями, низькою культурою і поганою інформованістю про права дитини.

В українському представництві ЮНІСЕФ повідомили про порушення прав дітей у нашій країні. Зокрема, 70% дітей зазнають фізичного насильства у сім'ї у "виховних цілях". Правозахисники визнають, що в Україні складно довести факти насильства щодо дітей у судовому порядку.

"В 11% домогосподарств вважають, що до дітей може застосовуватися фізичне покарання, 10% чоловіків вважають, що мають право бити своїх дружин",- заявила голова українського представництва ЮНІСЕФ Юкіє Мокуо. Слід зазначити, що всього в країні налічується 8 мільйонів дітей у віці до 18 років, пише "Коммерсант-Україна".

Звіт ЮНІСЕФ "Положення дітей у світі 2013" показує, що в нашій країні 7% дітей у віці від 5 до 11 років залучалися до праці, а 10% жінок у віці від 20 до 24 років мали перший досвід заміжжя або спільного проживання до досягнення 18-річного віку. За показниками використання дитячої праці наша країна співвідносна з Індонезією, Панамою і Свазілендом, а щодо ранніх шлюбів - із тим же Свазілендом, Йорданією, Киргизією і ПАР. Найменше дитяча праця і ранні шлюби поширені у Бразилії - 3% і 2% відповідно, а найбільше - у Сомалі - 49% і 54%. Середньоєвропейський показник використання дитячої праці становить 5%, а ранніх шлюбів - 1%.

Окрім того, 70% українських дітей у віці до 14 років стають жертвами фізичного або психологічного покарання. У цьому сенсі наша Україна близька до Белізу (71%), Джібуті (72%), Тринідаду і Тобаго (77%). Серед країн колишнього СРСР подібна поведінка дітей практикується, наприклад, у Білорусі - 84% випадків, Таджикистані - 78%, Вірменії - 70% (РФ не надала ЮНІСЕФ відповідні дані).

"Українське суспільство лояльно сприймає потиличники, удари ременем або різками щодо дитини, які нібито несуть виховну функцію. Це роблять батьки, вихователі, вчителі",- пояснив уповноважений з прав дитини при президентові Юрій Павленко.

На його думку, висока терпимість до проявів насильства щодо дітей в нашому суспільстві пояснюється традиціями, низькою культурою і поганою інформованістю про права дитини. "Навіть деякі високопоставлені громадяни, з якими я спілкувався, вважають, що не стали б такими успішними, якщо б їх не били у дитинстві. Це помилкова думка",- заявив Павленко. Він також зазначив, що необхідно краще інформувати громадян про права дітей: "У школах слід ввести окремий курс "Права дитини". Мокуо порекомендувала українцям активніше повідомляти правоохоронним органам про порушення прав дітей.

У міжнародному правозахисному центрі "Ла Страда-Україна" зазначили, що захист прав дітей слід посилювати на рівні правоохоронних органів та соціальних служб. "Зараз у нашій країні складно довести факти насильства щодо дітей, вважається, що слово дорослого вагоміше. Діти, постраждалі від насильства, рідко отримують матеріальні компенсації, а щоб домогтися виплат, суду потрібно показати як мінімум покалічену дитину. В Україні слабкі механізми захисту прав людини, тому не дивно, що порушують права дітей",- заявила директор юридичного департаменту центру Мар'яна Євсюкова. !zn

Читайте також:

Дитяча праця: попит і пропозиція

Гіркі плоди отруйної педагогіки

З безправного не виросте вільний

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі