"Можна говорити, що в контексті визволення України від символів тоталітарного минулого робота практично завершена. Практично - я так говорю через Київ, де досі є пам'ятник Шорсу, на монументі Батьківщини-матері - російський герб, який давно треба прибрати, в Києві досі тривають дискусії про окремі перейменування", - сказав він на брифінгу в середу в Києві.
За словами В'ятровича, масштаби робіт щодо декомунізації в країні "досить великі".
"Демонтовано майже 2,5 тис. пам'ятників, з них 1,5 тис. - це пам'ятники Леніну. За кількістю цих Ленінів на квадратний кілометр Україна була найбільш ленінізованою країною світу", - підкреслив він.
Разом із тим, керівник інституту зазначив, що "це лише початок, тому що головна декомунізація повинна відбуватися на ментальному рівні".
"І в цьому контексті одним із найважливіших законів був закон про відкриття архівів КДБ, який дозволив зрозуміти всім бажаючим - чим був комуністичний режим. На сьогодні головне завдання влади - створити умови для дискусій і для подальших досліджень", - вважає він.
В'ятрович також зазначив, що говорити про успішну декомунізацію в Україні можна буде лише тоді, коли успішно завершаться всі проведені реформи.
Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки". За законом повинні бути знесені пам'ятники всім діячам комуністичного і нацистського режимів, також забороняється їхня пропаганда.