У нашій країні близько трьох із половиною мільйонів пацієнтів з цукровим діабетом плюс три мільйони неврахованих хворих, які не звертаються по медичну допомогу. У тому числі понад півтора мільйона жінок дітородного віку. Діабет - це метаболічне захворювання, яке виникає при аутоімунних порушеннях. Причин багато - стрес, перенесені захворювання, нездоровий спосіб життя, на ожиріння припадає близько 12 відсотків випадків. Майбутній мамі треба про це знати.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала керівниця відділу акушерської ендокринології та патології розвитку плода Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.Лук'янової професорка Тетяна Авраменко. За її словами, вагітність має три критичні періоди. Жінку обов'язково мають пролікувати в стаціонарі для корекції інсулінотерапії, вона повинна перебувати в стійкій компенсації.
"При вагітності зростає навантаження на нирки, потрібно зробити все, щоб не розвинулася діабетична нефропатія. Страждають і судини. Якщо хворіє майбутня мама, то хворіє й плацента. Лікар зобов'язаний постійно стежити за станом вагітної, щоб не прогаяти момент, коли є загроза розвитку плацентарної дисфункції. Якщо всі ці моменти враховуються і профілактуються, а ми таку систему розробили, то жінка виносить вагітність і народить здорову дитину, - зазначає медик. - Коли я починала займатися проблемами акушерської ендокринології, працювати з хворими на цукровий діабет, тоді в нашій країні материнська й дитяча смертність перевищувала всі світові показники. А зараз ми домоглися того, що в цій позиції Україна не має смертності вище загальнопопуляційного рівня, а в нашому інституті взагалі немає перинатальної смертності".
Детальніше про здобутки українських медиків в області акушерства та гінекології читайте в статті Ольги Скрипник "Вистраждане материнство" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".