В Україну вдалося повернути 128 дітей, яких загарбники примусово вивезли в РФ   

08 лютого, 2023, 07:06 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Кожен такий випадок вимагає значних зусиль багатьох людей.

В Україну вдалося повернути 128 дітей, яких російські загарбники примусово вивезли в РФ. Про це в коментарі «Укрінформу» заявила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генерального прокурора України Юлія Усенко.

За її словами, кожен такий випадок вимагає значних зусиль багатьох людей.

«В Україну вдалося повернути 128 дітей. Більш як 50 з них разом із батьками чи вихователями наразі перебувають на території країн ЄС. Ви запитаєте, чому така маленька цифра у порівнянні з кількістю тих, хто перебуває у депортації? Але для нас це не цифра - це 128 дитячих життів», - зазначила Усенко, додавши, що за поверненням дітей стоїть робота великої кількості людей, які працюють місяцями, щоб повернути хоча б одну дитину.

За її словами, існує багато безпекових ризиків, зокрема, й для тих, хто допомагає в поверненні дітей.

«Про те, хто ці люди, і як усе відбувається, я зараз говорити не можу, бо це не просто нашкодить процесу повернення дітей, а й може коштувати комусь життя. Після перемоги нашої України обов’язково про все це поговоримо», - заявила Усенко.

Вона також підкреслила, що Україна робить усе можливе, але, на жаль, цього недостатньо. Для повернення українських дітей додому потрібні також об’єднані зусилля міжнародної спільноти та реальні кроки.

«Звичні інструменти дипломатії не діють, вимоги міжнародного гуманітарного права на агресора не діють, тому єдиного механізму не існує, а типові правила не працюють. Наше завдання – бути в постійному пошуку таких шляхів та бути в діалозі з тими, хто нас підтримує», - пояснила Усенко.

Читайте також: В Україну повернули двох депортованих до Рязані дітей

Related video

Раніше повідомлялося, що Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини верифікував перебування на території Росії понад 14 тисяч українських дітей. Однак їх може бути значно більше. Омбудсмен також розповів про труднощі з їхнім поверненням в Україну. Він наголосив, що Росія не дає інформацію про українців на своїй території і не дозволяє їх повертати.  

Дивіться спецтему: Росія й Китай – регіональні суперники... але війна в Україні вносить свої корективи Москва боїться Китаю, з точки зору населення та ВВП. А Пекін боїться непередбачуваності Москви у її відносинах з Європою. Про заплющення очей на регіональне суперництво та демографічно-економічну депресивність РФ, в яку інвестували китайські гравці. У Джанкої введено режим надзвичайної ситуації Тамтешня "влада" заявляє нібито про відсутність руйнувань серед критичної інфраструктури, хоча й зізнається, що деякі об'єкти таки постраждали.  Шольц не чекає, що війна проти України завершиться швидко: "Все не відразу нормалізується" Він нагадав, що передумовою для встановлення миру є виведення Кремлем своїх військ з нашої держави.  Кірбі про ситуацію на фронті: Путін розуміє, що все погано США працюють над тим, аби забезпечити Україну боєприпасами, додав він.  Заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць: «Напрацювань щодо виведення із Верховної Ради депутатів ОПЗЖ немає. Перед Мін’юстом не стоїть такого завдання» Про толерування ОПЗЖ і проблеми закону про колаборантів
Підготував/ла : Анастасія Гурін
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК