В Україну приїдуть експерти Міжнародного кримінального суду для розслідування воєнних злочинів РФ

Поділитися
В Україну приїдуть експерти Міжнародного кримінального суду для розслідування воєнних злочинів РФ © КМДА, Олексій Самсонов
Місія офісу прокурора МКС працюватиме спільно з українською владою та представниками інших країн.

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана направив до України групу із 42 слідчих, судово-медичних експертів і допоміжного персоналу для участі в розслідуванні російських воєнних злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС, а також для підтримки української влади. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на заяву прокурора МКС. 

За словами Хана, це наймасштабніше разове розгортання його офісу на місцях за весь час існування установи. 

Прокурор уточнив, що в ході місії орган зосередиться на кількох основних завданнях, спрямованих на "прискорення наших незалежних розслідувань та зміцнення синергії слідчих дій із національною владою на місцях в Україні". 

"Направивши групу слідчих, ми ще більше розширимо провідну розробку і зберемо свідчення, що стосуються військових нападів, які можуть бути злочинами Римського статуту. Завдяки тісній співпраці з українською владою наші судово-медичні експерти складуть карту наявних дій національних слідчих на місці злочину, щоб відстежити робочі процеси та посилити ланцюг зберігання неспростовних доказів", — йдеться в заяві.

Як зазначив Хан, дуже важливо, щоб робота всіх учасників, які прагнуть підтримати зусилля щодо забезпечення підзвітності в Україні, "виграла від ефективної координації та комунікації". "Тим самим ми значно посилимо вплив нашої колективної роботи щодо встановлення істини", — додав прокурор.

Зважаючи на це, група від його офісу буде взаємодіяти з судово-медичними експертами інших держав, що працюють на території України.

“Група, направлена сьогодні моїм Офісом, також взаємодіятиме з групою французьких судово-медичних експертів на місцях в Україні, щоб забезпечити наступництво та продовження їхньої роботи щодо упізнання останків, балістичного аналізу, а також зберігання та консервації судово-медичних доказів. Ми також взаємодіятимемо з командами, розгорнутими іншими державами в Україні, щоб всебічно відобразити наявні заходи та посилити координацію між усіма учасниками”, — розповів Хан.

Прокурор МКС висловив намір забезпечити постійну присутність свого офісу на місцях з метою продовження спільної роботи з розслідування воєнних злочинів РФ.

Карім Хан подякував також уряду Нідерландів. У результаті співпраці до офісу прокурора було відряджено значну кількість національних експертів з Нідерландів, що підтримуватимуть місію. 

"Ця співпраця значно посилить вплив наших судово-медичних та слідчих дій на місцях. У реальному вираженні це дасть змогу нам зібрати більше свідчень, підтримати ідентифікацію відповідних криміналістичних та цифрових матеріалів та забезпечити збір інформації та доказів у такий спосіб, щоб підвищити їхню допустимість у майбутніх розглядах у МКС", — наголосив він.

Раніше правоохоронцям вдалося ідентифікувати ще одного підозрюваного в насиллі над жінками на Київщині. Ним виявився 20-річний росіянин Булат Фассахов.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі