Ставлення українців до масових акцій на підтримку Сергія Стерненка погіршилося.
Про це свідчать результати соціологічного опитування групи "Рейтинг", проведеного 23-24 березня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера.
43% опитаних не підтримують протестні акції в підтримку Стерненко, а на початку місяця таких було тільки 29%.
23% підтримують їх, але не хочуть приймати в них участь (відсоток не змінився).
4% опитаних українців підтримують акції, і готові в них брати участь.
Байдуже до акцій протесту ставляться 21% опитаних.
Найбільша підтримка - серед прихильників "Європейської солідарності" і "Голосу", найменша - серед прихильників партії Мураєва.
74% респондентів сказали, що чули про акцію в підтримку Сергія Стерненка, в ході якої було пошкоджено будівлю Офісу президента. Переважна більшість опитаних вважають, що мітингувальників потрібно покарати за вчинений вандалізм.
65% сказали що потрібно було б змусити учасників акції прибрати за собою або оплатити збитки, а 20% взагалі за те, щоб завести проти них кримінальні справи, аж до ув'язнення.
Лише 9% за те, щоб не реагувати на це.
Опитування проведене Соціологічною групою "Рейтинг" 23-24 березня 2021 року серед 2500 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.
23 лютого одеський суд визнав Сергія Стерненка і Руслана Демчука винними в розбійному нападі на депутата Комінтернівської райради Одеси та колишнього керівника райорганізації партії "Батьківщина" Сергія Щербіча, яке нібито відбулося у 2015 році.
Їм призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років і 3 місяці. До вступу вироку в законну силу вони повинні знаходитися під вартою.
Тюремний термін Стерненку дали по ч. 2 ст. 187 (розбійний напад) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу. Його також визнали винним за ч. 2 ст. 146 (викрадення людини), але звільнили від покарання у зв'язку із закінченням строку притягнення до кримінальної відповідальності.
20 березня близько тисячі активістів прийшли на Банкову на протест проти вироку Сергію Стерненку. Під час акції були використані фаєри, димові шашки, петарди, вибухові пакети, феєрверки. Стіни Офісу президента розписали гаслами, а табличку з написом "Президент України" пошкодили.
За фактом подій Печерське управління поліції початок кримінальне провадження на ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. На акції затримали чоловіка, який розбив кілька скел.
У МВС заявили, що учасники протесту намагалися спровокувати кровопролиття.