В українських судах слухаються справи по всьому масиву злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту – Мамедов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В українських судах слухаються справи по всьому масиву злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту – Мамедов © пресслужба Гюндуза Мамедова
Із початку року винесено вісім вироків: за держзраду, замах на теракт, жорстоке поводження з військовополоненими і незаконне викрадення людей.

Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов розповів ZN.UA, скільки справ, що стосуються злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, вже слухається в судах, і які саме це справи.

«Тільки в частині кримінальних проваджень, в яких процесуальне керівництво здійснює Департамент нагляду за злочинами, вчиненими в умовах збройного конфлікту, - то їх у судах 143 і обвинувачених 148», - зазначив він, відповідаючи на запитання редакторки відділу міжнародної політики Тетяни Силіної.

Мамедов підкреслив: ідеться не лише про факти, де є порушення законів і звичаїв війни (ст. 438 КК України), а й про ведення агресивної війни, посягання на територіальну цілісність, держзраду, створення незаконних збройних формувань, теракти. Тобто про весь масив злочинів, які вчиняються в умовах збройного конфлікту.

«Із початку нинішнього року винесено вісім вироків. Наприклад, на 13 років засуджено колишнього начальника розвідки сектора в зоні АТО за держзраду, двох громадян РФ на сім та вісім років за замах на теракт у Києві. За статтею 438 маємо два вироки: перший – за жорстоке поводження з військовополоненими, другий – групі осіб за незаконне викрадення людей, позбавлення волі та примушування до праці. Цивільних полонених змушували споруджувати оборонні укріплення. Крім того, суд виніс вирок за пропаганду війни», - додав він.

Як покарати агресора? Хто судитиме вище керівництво РФ за порушення міжнародного гуманітарного і кримінального права? Чи будуть покарані ті, хто став на бік агресора й окупанта? Що робить Україна для того, щоб покарання стало невідворотним? Читайте в інтерв'ю, яке взяла Тетяна Силіна у заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі