З 31 січня 2021 року в Україні новонароджені не отримують в пологових будинках вакцину БЦЖ (вакцину проти туберкульозу). Про це в Facebook написала лікарка акушерка-гінеколог Наталія Яремчук.
За її словами, відсутність вакцини пояснюють тим, що у неї закінчився термін придатності.
"Ось так раптом - взяв і закінчився, несподівано для всіх, тому ніхто про це не подумав. Чи не подумав, коли в грудні 2020 року, Україна виділила понад 135 млн доларів від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Чи не подумав, коли планував ці гроші витрачати на «низку важливих закупівель». Чи не подумав, коли в спеціальному літаку під камерами ЗМІ везли іншу вакцину. Чи не подумав, про самих беззахисних - новонароджених дітей", - написала Яремчук.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов 2 березня повідомив, що дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) поставить в Україну нову партію вакцин БЦЖ упродовж 7-10 днів й уточнив, що "всім дітям, поставленим на облік, яким не було зроблено щеплення, потрібно буде зробити вакцину БЦЖ обов'язково".
"Це просто форс-мажор, який виник у ЮНІСЕФ. Я був впевнений, що ніяких проблем в ЮНІСЕФ не буде. Ми традиційно працюємо з ЮНІСЕФ, але будемо вносити якісь зміни в наші договори, оскільки це дуже важливо. Всі інші вакцини в країні є", - пояснив Степанов.
Цей пост не про КОВІД - 19. І цей пост навіть не про засекречену індійську вакцину. І не про те, що у людини...
Опубліковано Наташею ЯремчукВівторок, 9 березня 2021 р
Щорічно на туберкульоз хворіють близько 30 тисяч осіб. При цьому до 25% випадків не діагностуються. Як повідомляє Яремчук, щорічно вмирає від туберкульозу понад 4 тисячі людей. Таким чином, смертність від туберкульозу в Україні становить понад 13%.