В Україні станом на неділю, 7 листопада, підтвердили 17 419 нових випадків COVID-19, серед хворих 1 119 дітей і 195 медпрацівників. За весь час епідемії коронавірусом інфікувались понад 3 млн українців, повідомляє пресслужба МОЗ.
За добу з лікарень виписали 8 520 осіб, ушпиталили – 5652, не змогли подолати ускладнення захворювання 449 пацієнтів. Від початку епідемії ковід став смертельним для 72 тисяч українців, перехворіли на нього 2,5 мільйона людей.
93,2 % пацієнтів, які потрапили до ковідних лікарень минулого тижня, не отримали жодної дози антиковідної вакцини. Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 11 354 681 людину (за добу – 131 406), повністю імунізовані 7 904 573 українці (за добу – 46 066).
Не досягнувши піку нової хвилі захворювання, Україна вже вийшла на першу позицію серед європейських країн за рівнем госпіталізацій, а за рівнем смертності – на другу.
Зараз індикаторам «жовтої» зони карантину відповідають лише Кіровоградська, Закарпатська і Тернопільська області. Решта регіонів – у «помаранчевій» та «червоній».
У спробах розвантажити медичну систему МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – обмежень у «червоних зонах» для людей, які не мають сертифікатів про вакцинацію; списків професій, що підлягають обов'язковій імунізації; публікаціям на сторінках соцмереж фото з реанімаційних відділень ковідних лікарень. Та чи достатньо цього, щоб упоратися із третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр «Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу» та «Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей» у ZN.UA.