В Україні знизилася вартість сонячної та вітрової енергії

Поділитися
В Україні знизилася вартість сонячної та вітрової енергії фото: Euneighbours
Зниження тарифів відбулося завдяки компромісу між урядом та державою.

10 вересня повідомляється, що Україна реалізувала положення меморандуму між Кабінетом міністрів та іноземними інвесторами в поновлювану енергетику по скороченню зелених тарифів для сонячних й вітрових станцій.

Положення зменшило фінансові витрати на "зелену" енергетику, заявив під час візиту на Хмельницьку АЕС президент України Володимир Зеленський.

"Що стосується відновлюваної енергетики, ви знаєте, який був раніше закон, зараз, правда, ми переголосували", - цитує президента РБК-Україна.

Він додав, що зниження тарифів відбулося завдяки компромісу між урядом і державою.

"В цілому у відновлюваній енергетиці на 15% у зв'язку з тим меморандумом, який підписаний був з ринком відновлюваної енергетики та керівництвом нашої держави, я маю на увазі і Кабміну", - пояснив Зеленський.

1 серпня набув чинності Закон № 810-IX, який підтримав президент Володимир Зеленський. Завдання закону реалізувати ключові положення Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів і інвесторами в ВДЕ.

Документ передбачає, зокрема, зниження "зелених" тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ВДЕ, введення повної відповідальності за небаланси для виробників «чистої» електроенергії з 2022 роки (50% у 2021 році) тощо. Ці норми дозволять економити державі 7 мільярдів гривень щорічно.

Також закон передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену зелену електроенергію, починаючи з серпня поточного року. Крім того, закон визначає терміни і обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ВДЕ - в четвертому кварталі цього року держава має погасити 40% заборгованості (близько 9 млрд грн), а решта 60% в 2021 році.

Наприкінці серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує в четвертому кварталі 2020 роки виплатити 40% накопичених перед "зеленої" генерацією боргів.

Нагадаємо, 11 серпня Конституційний суд відкрив провадження у справі про конституційність закону про "зелені" тарифи, який вже підписав президент України, на підставі позову 47 народних депутатів.

Депутати сумніваються в конституційності окремих положень законів "Про альтернативні джерела енергії" і "Про ринок електроенергії".

На їхню думку, Верховна Рада вийшла за межі своїх повноважень, втрутившись в сферу конституційних повноважень виконавчої гілки влади.

Сучасний світ віддає перевагу підвищенню енергоефективності та використання енергії з відновлюваних і альтернативних джерел. Цей перехід змінює не тільки технології виробництва енергії, а й кадрові потреби в енергетичному секторі та кваліфікаційні вимоги до працівників. Так чи встигають кадри адаптуватися до змін? Детальніше в матеріалі ZN.UA "Альтернативна" зайнятість".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі