Зі 150 тисяч українських дітей з інвалідністю лише 1% має можливість навчатись в мистецьких школах – замміністра Фоменко

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зі 150 тисяч українських дітей з інвалідністю лише 1% має можливість навчатись в мистецьких школах – замміністра Фоменко
Для дітей зі спеціальними освітніми потребами почали розробляти методики навчання.

В Україні близко 150 тисяч дітей з інвалідністю, і лише 1-1,5% таких дітей має можливість навчатись в мистецьких школах тому, що методики навчання не адаптовані для дітей зі спеціальними освітніми потребами, заявила заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це вона сказала під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у середу.

"Великий блок, який ми почали впроваджувати в цьому році – це інклюзивна мистецька освіта. На сьогоднішній день в Україні близко 150 тисяч дітей з інвалідністю. І лише 1-1,5% таких дітей має можливість навчатись в мистецьких школах. Тобто методики навчання не адаптовані для дітей зі спеціальними освітніми потребами. Ми запустили пілотний проект, в який увійшли 17 мистецьких шкіл із 12 регіонів, які напрацьовують певні алгоритми, протоколи дій, як надавати якісну цю послугу для того, щоб діти були залучені, до мистецтва і отримання таких культурних практик", – відзначила Фоменко. 

Нагадаємо, що перший етапі пілотного проекту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти «Мистецька освіта без обмежень» стартував 19 травня 2020 року.

Як сказано на сайті Міністерства культури та інформаційної політики, мета його проекту – підвищити рівень доступності мистецької освіти, допомогти у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявити конкретні перешкоди для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.

Про те, які в нашій країні справи із захистом прав дитини – кожного з семи мільйонів дітей в Україні, як вплинула на це пандемія СOVID-19, а також про новий глобальний звіт ЮНІСЕФ «Попередити втрату цілого покоління через СOVID-19», представленого до дати, редактор відділу соціум DT.UA Алла Котляр розмовляла з головою представництва Дитячого фонду ООН в Україні Лоттою Сільвандер. Читайте в матеріалі Лотта Сільвандер: «Повільно, поступово Україна все-таки вийде на кращі позиції в захисті прав дитини. Але для цього потрібно багато чого зробити»

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі