В Україні зберігається ризик зриву виконання оборонних закупівель в 2021 році – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні зберігається ризик зриву виконання оборонних закупівель в 2021 році – експерт © ГУ Нацполіції у Житомирській області
Урядовці скасували низку постанов, які регламентують роботу з держзамовлення до кінця року.

Прийняття Кабінетом міністрів постанови про Державне оборонне замовлення на 2021 рік не знижує ризиків повного зриву своєчасного виконання оборонних закупівель нинішнього року, пише автор ZN.UA Дмитро Менделєєв.

«Урядові чиновники так «захопилися» нормотворчістю, що скасували низку постанов уряду, які регламентували роботу з держзамовлення до кінця 2021 року. З урахуванням «швидкості» роботи уряду, на відновлення цих актів може піти багато місяців», - зазначає автор.

У липні минулого року Верховна Рада ухвалила закон «Про оборонні закупівлі». До кінця поточного року перехідні положення закону дозволяли оборонним замовникам працювати за низкою положень старого ЗУ «Про державне оборонне замовлення», асигнування на оборонні закупівлі в бюджеті на 2021 рік виділено, тому жодних «позаштатних ситуацій» не мало статися.

«Однак «професіонали» з уряду Дениса Шмигаля зробили показову спробу побити рекорд 2014 року відставленого прем'єр-міністра Арсенія Яценюка із затягування термінів прийняття основних показників держзамовлення, видавши «на-гора» лише на початку квітня поточного року відповідну постанову КМУ, що затвердила основні показники для проведення закупівель оборонної продукції», - зазначає Менделєєв.

Затягування термінів прийняття цього важливого для оборонних замовників документа в уряді спробували «списати» на функціональну плутанину між Мінекономіки та Мінстратегпромом, – начебто одні функцію формування основних показників держзамовлення із себе вже зняли, а інші підхопити не встигли.

«Можливо, на не зовсім поінформовану публіку цей «дитячий лепет» урядових чиновників і справив би враження, але не на тих, хто сьогодні виконує завдання з відбивання російської агресії й повинен бути озброєний і забезпечений військовою технікою та боєприпасами повною мірою», - резюмує Менделєєв.

Докладніше про те, що відбувається з оборонним замовленням країни, як функціонує реформована парламентарями система оборонних закупівель і чому підприємства оборонної промисловості простоюють в очікуванні замовлень від армії, читайте в статті Дмитра Менделєєва ««Залізний купол» для оборонних закупівель...» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі