В Україні запустили два енергоблоки АЕС, дефіцит в системі значно зменшиться – Галущенко

Поділитися
В Україні запустили два енергоблоки АЕС, дефіцит в системі значно зменшиться – Галущенко Фото ілюстративне © atodt.blogspot.com
За словами міністра, зміни, насамперед, відчують громадяни.

Українські фахівці відновили роботу двох енергоблоків однієї з атомних електростанцій, що перебували на плановому ремонті протягом 38 днів. Це дозволить помітно зменшити дефіцит у енергетичній системі держави, що, у першу чергу, відчують жителі, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у ефірі телемарафону.

"Вони (енергоблоки – ред.) дуже суттєво зменшать дефіцит в самій енергосистемі з точки зору генерації. Це є дуже важливим рішенням, важливою подією сьогодні. І я впевнений, що скорочення дефіциту відчують, перш за все, наші громадяни", – заявив він.

Галущенко уточнив, що Україна зараз має дві головні причини для обмеження подачі світла споживачам – нестача генерації і проблеми з передачею електроенергії. Збільшення генерації за рахунок додаткових потужностей АЕС дозволить зменшити розмір першої проблеми.

"Дійсно, вчора була чергова масована атака, яка завдала ударів як по генерації, так і по можливості передачі. Але сьогодні, за рахунок запуску відповідних блоків, ми суттєво зменшуємо дефіцит в системі. Відповідно, це вплине на тривалість відключень", – додав міністр.

Він наголосив, що збільшення обсягів виробництва електрики – це певна відповідь держави на черговий російський масований ракетний обстріл 10 лютого.

Крім цього, Галущенко розповів про іншу роботу Міненерго щодо збільшення генерації електроенергії. За його словами, є декілька напрямків.

"Перше – це ремонти того, що пошкоджено. Далі дивимось на можливість використовувати те устаткування, яке було законсервоване. Наступне, безумовно – це децентралізація енергосистеми. І це ціла низка різнопланових рішень, які, до речі, вже активно реалізуються", – уточнив він.

Зокрема, міністр розповів про плани диверсифікувати можливості виробництва електрики за рахунок газотурбінного обладнання. Як зазначив Галущенко, цей процес уже розпочався.

"Крім того, важлива річ – імпорт електроенергії, можливість його збільшити до максимальних обсягів", – додав глава Міненерго.

Раніше повідомлялося, що під час масованої ракетної атаки в п'ятницю росіяни таки пошкодили об'єкти енергетичної інфраструктури в кількох областях, хоча їм і не вдалося повністю зруйнувати жодного з них. Зараз найгірша ситуація зі світлом у Харкові, а також Одеській, Київській та Хмельницькій областях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі