В Україні «заощаджують» на ЗНО: чому це погана ідея

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні «заощаджують» на ЗНО: чому це погана ідея
УЦОЯО опікується розвитком багатьох стратегічно важливих напрямків, тому його бюджет потрібно не скорочувати, а збільшувати.

Український  центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО), який займається незалежним тестуванням  та іншими освітніми вимірюваннями, отримав на 120 мільйонів гривень менше, ніж потрібно для того, аби він міг виконати усі свої завдання. Для Центру тестування 120 мільйонів – це п’ята частина річного бюджету, пише Оксана Онищенко у статті «В Україні бракує грошей на ЗНО: що це означає і що робити?».

«Насправді видатки на розвиток тестувань потрібно не скорочувати, а збільшувати. Бо тестування потрібні  не тільки для організації вступу до університетів. Гроші, виділені Центру тестування, витрачаються і на інші  стратегічно важливі для держави напрями», - пояснює авторка.

Так, зараз про якість навчання у тих чи інших школах батьки можуть дізнаватися тільки з сарафанного радіо, і вибір навчального закладу для дитини перетворюється на справжній квест.

Чимало сказано й написано і про знецінення шкільного атестату. Останній рік шкільного навчання – це не навчання, а підготовка до ЗНО з чотирьох предметів з чітким розподілом на «потрібні» і «непотрібні» уроки.

«А от якби вимірювання з різних предметів проводилися частіше, а не лише в останній рік навчання, це стимулювало б вивчення різних наук, а не лише тих, що потрібні на ЗНО. І  шкільні оцінки важили б по-іншому та були б об′єктивнішими, бо підкріплювалися б незалежними зовнішніми тестами», - додає Онищенко.

Зовнішнє незалежне тестування – одна з небагатьох успішних реформ в Україні. Однак воно не є «священною коровою», його потрібно розвивати і удосконалювати.

З коштів, виділених УЦОЯО, оплачується і робота спостерігачів під час незалежного оцінювання. А щоб наших дітей навчали хороші вчителі, щоб вони отримували адекватну зарплатню залежно від рівня своєї кваліфікації, в Україні запровадили ЗНО- сертифікацію педагогів. І нею теж опікується УЦОЯО. 

Тому бюджет Центру має бути бюджетом не виживання, а розвитку, наголошує авторка. «Ну а про чесний прозорий вступ до університетів та магістратури, який забезпечує ЗНО, вже сказано багато», - підсумовує Онищенко.

До вступної кампанії ще далеко, а навколо ЗНО вже починаються танці з бубнами. Які? Читайте в матеріалі Оксани Онищенко «В Україні бракує грошей на ЗНО: що це означає, і що робити?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі