В Україні за кілька місяців скоротилася частка умовно забезпеченого населення - опитування

Інфографіка
Поділитися
В Україні за кілька місяців скоротилася частка умовно забезпеченого населення - опитування © НБУ / Flickr
Водночас частка незабезпеченого населення залишилася на колишньому рівні.

На початку червня 12% громадян заявили про те, що можуть дозволити собі покупку деяких дорогих речей, або ж можуть дозволити собі придбати все, що завгодно, тому їх можна віднести до умовно забезпечених верств населення, йдеться в результаті опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. В кінці квітня цього року таких українців було 20,5%.

При цьому в червні частка опитаних з умовно середнім рівнем добробуту виросла до 36%. У квітні до таких себе відносили 30% громадян. Також з 34% до 37% зросла частка тих, у кого умовно низький рівень добробуту.

Практично не змінився рівень тих, кому не вистачає грошей на їжу (рівень абсолютної бідності) - таких українців в кінці квітня було 11,5%, а на початку червня - 12%.

КМІС достаток.jpg (48 KB)
КМІС достаток.jpg (48 KB)

"Таким чином, за цей період відзначається зниження добробуту населення, хоча при цьому, принаймні, поки немає переходу до абсолютної бідності", - йдеться в пресрелізі КМІС.

КМІС з 1994 року регулярно ставлять запитання респондентам, як вони оцінюють добробут своєї сім'ї за 5-бальною шкалою:

1 - "Нам не вистачає грошей навіть на їжу";

2 - "Нам вистачає грошей на їжу, але купувати одяг вже важко";

3 - "Нам вистачає грошей на їжу, одяг і ми можемо дещо відкладати, але цього не вистачає, щоб купувати дорогі речі (такі, як холодильник або телевізор)";

4 - "Ми можемо дозволити собі купувати деякі дорогі речі (такі, як телевізор або холодильник)";

5 - "Ми можемо дозволити собі купити все, що захочемо".

Опитування проводилося з 24 травня по 4 методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення від 18 років і старше. В опитуванні не брали участі українці, які проживають на окупованій території Криму і Донбасу. Всього опитали 4 тисячі осіб.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% - для показників близьких до 25%, 1% - для показників близьких до 10%, 0,8% - для показників близьких до 5%, 0,4% - для показників близьких до 1%.

Також в пресрелізі наводяться результати опитування, проведеного 17-25 квітня 2020 року, за аналогічною методикою. Під час цього опитування було проведено 6024 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,4% для показників близьких до 50%, 1,2% - для показників близьких до 25%, 0,8% - для показників близьких до 10%, 0,6% - для показників близьких до 5%, 0,3% - для показників близьких до 1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі