В Україні з 1 липня запрацюють Центри контролю і профілактики хвороб

Поділитися
В Україні з 1 липня запрацюють Центри контролю і профілактики хвороб
Досвід пандемії показав, що потрібно переглядати функцій, відповідальності і взаємодії у сфері контролю за хворобами та біобезпеці.

З 1 липня під всіх регіонах країни з'являться Центри контролю і профілактики хвороб, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"В Україні стартує трансформація системи громадського здоров'я. Уже з 1 липня 2021 в регіонах запрацюють новостворені Центри контролю і профілактики хвороб. З 1 липня 2021 відповідно до постанови Кабміну від 17 лютого 2021 №1121 у всіх областях України та Києві запрацюють Центри контролю і профілактики захворювань (ЦКПХ)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, нова система громадського здоров'я перш за все спрямована на розвиток потужної вертикалі епідемічного контролю в регіонах. "ЦКПХ створюються завдяки об'єднанню наявних регіональних потужностей - лабораторних центрів, обласних центрів громадського здоров'я, підрозділів за статистикою і відділів моніторингу і оцінки. Ці центри будуть повністю відповідальні за контроль хвороб в регіоні - від рутинного моніторингу показників до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів і реагування на них", - йдеться в повідомленні.

Основні функції ЦКПХ полягатимуть у забезпеченні епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, запобігання та профілактики неінфекційних захворювань, в підтримці біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, просвітницької роботи щодо здорового способу життя і запобігання факторам ризику, в боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеку для здоров'я і надзвичайні стани у сфері охорони здоров'я тощо. "Пандемія COVID-19 стала викликом для систем епідемічного контролю і громадського здоров'я всього світу. В Україні ж вона також виявила прогалини у швидкої координації та оперативному реагуванні. До того ж медична система не мала значних оновлень за 30 років незалежності і виявилася неповністю підготовленою ​​до ефективного реагування на SARS-CoV-2", - зазначив заступник міністра - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

З його слів, досвід пандемії чітко сформулював потребу в перегляді функцій, відповідальності і взаємодії у сфері контролю за хворобами та біобезпеці. "Перше, що ми впроваджуємо - це перехід від децентралізованої системи до чітко керованої вертикальної структури. Всі 25 регіональних центрів будуть підпорядковуватися МОЗ по вертикалі головного державного санітарного лікаря. Організаційно-методичне керівництво буде забезпечуватися Центром громадського здоров'я. Це має забезпечити швидке реагування на нові виклики, пандемії, а також злагоджену роботу за іншими викликами у сфері громадського здоров'я", - роз'яснив Кузін.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський заявив, що громадяни України старші 55 років будуть проходити повні медичні обстеження кожні два роки, а деякі категорії громадян – кожен рік,

Також нагадаємо, що співзасновник Українського центру охорони здоров’я розповів, за яких умов в Україні можлива "страхова медицина" та якою має бути робоча модель страхування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі