В Україні ввели кримінальну відповідальність за незаконну публікацію позицій ЗСУ

Поділитися
В Україні ввели кримінальну відповідальність за незаконну публікацію позицій ЗСУ © Василь Артюшенко, ZN.UA
Порушникам загрожуватиме позбавлення волі на строк від 3 до 12 років.

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №7189, що вводить кримінальну відповідальність за незаконне поширення інформації про переміщення українських військових чи міжнародної військової допомоги в Україну. Про це повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк у Telegram та народний депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.

Законопроєкт, що доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 114-2, підтримали 346 народних депутатів.

Згідно з документом, тепер розповсюдження інформації про направлення і переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, яка не розміщувалась Генштабом ЗСУ чи без отримання письмового дозволу Генштабу ЗСУ на її розміщення, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. 

Публікація інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань України, яка не розміщувалась Генштабом ЗСУ чи без отримання письмового дозволу Генштабу ЗСУ на її розміщення, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. 

Зазначені в попередніх двох абзацах дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання інформації державі-агресору чи незаконним збройним формуванням, або якщо ці дії спричинили тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Крім цього, депутати ухвалили законопроєкт №7186 про удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність. “За” проголосувало 350 нардепів. 

Зокрема, документ доповнює Кримінальний кодекс статтею 111-2 “Пособництво державі-агресору”.

Тепер умисні дії (за виключенням тих, що вчинені громадянами держави-агресора), спрямовані на допомогу державі-агресору, її збройним формуванням чи окупаційній адміністрації, з метою завдання шкоди Україні каратимуться позбавленням волі від 10 до 12 років.

Колаборантів також позбавлятимуть права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

Допомогою агресору в статті визнають реалізацію чи підтримку рішень або дій держави-агресора, її збройних формувань чи окупаційної адміністрації; будь-яку співпрацю, у тому числі збір, підготовку та передачу матеріальних ресурсів чи інших активів представникам агресора, а також іншу взаємодію з представниками держави-агресора і незаконними органами влади на тимчасово окупованій території.

Сьогодні Верховна Рада також скасувала ЗНО та ДПА для випускників 2022 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі