У четвер, 31 грудня, набув чинності закон, згідно з яким в Україні діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, в тому числі після досягнення ними 23 років, зможуть отримати житло з житлового фонду позачергово.
Відзначимо, що відповідний закон був опублікований 30 грудня в виданні "Голос України", однак буде введений лише через три місяці.
"Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 23 років не втрачають право на позачергове одержання жилого приміщення або, за їх бажанням, - грошової компенсації", - йдеться в тексті закону.
Також повідомляється, що отримати житло або компенсацію сироти можуть за умови, якщо перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов на момент досягнення 23-річного віку.
Відповідно до закону, регулюється також становлення на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, місцем походження яких є населені пункти тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, Автономній республіці Крим і Севастополі.
Нагадаємо, в грудні цього року Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект № 3594 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, що мають інвалідність".
Так, законопроект передбачає, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які мають інвалідність можуть до 23 років жити і виховуватися в дитячому будинку сімейного типу. Причому це не залежить від того, навчаються вони в установах середньої, професійної (професійно-технічного), професійної перед вищими, вищої освіти.