В Україні вперше засудили єпископа за розпалювання міжрелігійної ворожнечі

Поділитися
В Україні вперше засудили єпископа за розпалювання міжрелігійної ворожнечі © пресс-служба УПЦ
Ексглава Кіровоградської єпархії УПЦ МП та секретар отримали по три роки позбавлення волі з випробувальним строком два роки.

Ленінський районний суд Кропивницького 11 травня виніс вирок ексглаві Кіровоградської єпархії УПЦ Іоасафу і секретарю єпархії Романові Кондратюку за розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Про це повідомило "Суспільне Кропивницький".

Іоасаф і Кондратюк визнали себе винними у розпалюванні релігійної ворожнечі.

Суд визнав їх винними за ч. 1 ст. 161 ККУ "Порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань" і призначив три роки позбавлення волі з випробувальним строком два роки, а також заборонив обіймати керівні посади впродовж року.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року співробітники СБУ провели обшуки у керівництва та представників Кіровоградської єпархії УПЦ МП. За даними джерел LB.ua, тоді слідчі проводили обшуки, зокрема, в Іосафа. Зокрема СБУ виявила листування митрополита Кіровоградського і Новомиргородського з патріархом Московським Кирилом та вилучила велику кількість виготовлених у РФ антиукраїнських матеріалів, які виправдовували захоплення Криму.

На засіданні синоду УПЦ в листопаді Іоасаф подав прохання про своє звільнення після обшуків СБУ. Наступного місяця спецслужба повідомила йому про підозру. Цьогоріч у лютому суд обрав йому та секретарю єпархії запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Масові обшуки в храмах, розрив договору оренди з Києво-Печерською лаврою, арешт митрополитів — можуть свідчити, що почався процес тиску на Українську православну церкву (Московського патріархату). Влада нарешті зняла рожеві окуляри і побачила, що УПЦ МП проводить проросійську, проімперську політику, яка суперечить інтересам Української держави. Мотиви кліриків УПЦ МП зрозумілі: тільки у складі Російської імперії вони стануть панівним привілейованим класом. Українська влада прагне змусити священноначалля УПЦ МП розпочати переговорний процес із керівництвом Православної церкви України з метою об’єднання та створення єдиної помісної православної церкви. Очевидно, що в питанні ставлення до Росії державна влада України і священноначалля УПЦ МП мають протилежні погляди. Чим цей конфлікт може закінчитися для церкви і для держави, читайте у статті Анатолія Мініча «Чим закінчиться конфлікт з Українською православною церквою (Московського патріархату)?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі