В Україні відзначають День кримськотатарського прапора: програма заходів, привітання президента

Поділитися
В Україні відзначають День кримськотатарського прапора: програма заходів, привітання президента Фото: РБК-Україна
Золота тамга на блакитному полотнищі є символом нового народження кримських татар.

Щорічно 26 червня корінний народ Криму відзначає День національного прапора.

Президент України Володимир Зеленський привітав усіх українців зі святом.

Вперше прапор був прийнятий національним з'їздом - Курултаєм, в 1917 році. До цього часу золотиста тамга і блакитне полотно були окремими символами. Варіант національного прапора в сьогоднішньому вигляді був затверджений на Другому і Курултаї в 1991 році.

У різних містах України та за її межами цим днем проходять урочисті заходи. Також люди організовують флешмоби та акції з поздоровленням кримськотатарського народу. У соціальних мережах багато діляться зображенням національного символу корінного народу Криму, а також встановлюють на аватарках замість своїх фотографій кримськотатарський прапор на знак підтримки.

Європарламент закликав Україну закріпити кримськотатарську автономію в Конституції та прийняти закон про корінні народи України.

У Києві на честь свята кримськотатарський національний прапор підняли біля будівлі МЗС України. Стягами прикрасили центральні вулиці столиці.

  • О 15:00 розпочнеться автопробіг вулицями Києва, який стартує на проспекті Перемоги і фінішує на Хрещатику.
  • На Майдані Незалежності о 16:30 почнеться конкурс дитячого малюнка "Мій прапор".
  • О 17:30 на Хрещатику відбудеться винесення великого кримськотатарського прапора та урочиста хода.
  • О 18:00 розпочнеться мітинг-концерт, який буде супроводжуватися виступами членів Меджлісу кримськотатарського народу і представників громадських організацій.

З початком окупації Кримського півострова Росією блакитний прапор із золотою тамгою знову став символом боротьби кримськотатарського народу за свої права, говориться в заяві Офісу президента з нагоди Дня кримськотатарського прапора.

"З початком окупації Кримського півострова Росією в 2014 році кримських татар знову почали переслідувати, як і 77 років тому. В їх будинку вриваються вночі, їх кидають за ґрати за надуманими звинуваченнями без можливості захистити себе і навіть не роблять належної медичної допомоги. В таких умовах блакитний прапор із золотою тамгою - синонім чистоти і свободи, чесності й вірності, бездоганності та сили - знову став символом боротьби кримськотатарського народу за свої права, символом опору загарбникам, символом духу свободи, закладеного багатьма поколіннями. Це наш загальний символ боротьби за повернення Криму додому - в Україні. Адже українці та кримські татари останні вісім років ведуть спільну боротьбу - за вкрадений у нас рідний Крим", - йдеться в заяві.

З цією метою президент затвердив Стратегію деокупацію і реінтеграції Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

В ОП додають, що золота тамга на блакитному полотнищі - це символ нового народження політичного життя кримських татар.

Під тимчасово окупованому Криму Росія продовжує переслідування, при цьому дотримуючись практики колишнього СРСР, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Також повідомлялося, що підконтрольний країні-окупанту РФ "Верховний суд Криму" незаконно засудив до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму, штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян РФ і 200 годин виправних робіт главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Його звинуватили в нібито "організації масових заворушень" 26 лютого 2014 року за стінами кримського парламенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі