В Україні відкрили кіберцентр для захисту від хакерських атак

Поділитися
В Україні відкрили кіберцентр для захисту від хакерських атак © Міністерство цифрової трансформації
Зеленський назвав його вітриною змін в Україні

Міністерство цифрової трансформації відкрило кіберцентр UA30, головним завданням якого буде захист держави від хакерських атак. Про це йдеться у повідомленні Мінцифри.

«Це перший крок до побудови системи кіберзахисту світового рівня», – йдеться в повідомленні відомства.

Згідно з повідомленням, кіберцентр увійшов до структури Служби спецзв’язку та захисту інформації України.

 «Це новітній державний центр реагування на кіберінциденти, здобуття навичок та знань у сфері кіберзахисту. До його складу входить також оновлений тренінговий майданчик з унікальною технологією відпрацювання реальних сценаріїв кібератак у навчальному середовищі. У світі налічується всього близько 20 таких платформ, шість з яких у США», – зазначили у відомстві.

Президент України Володимир Зеленський під час відкриття заявив: “Стрімка цифровізація — це один зі способів, яким ми змінюємо країну на краще. Нові технології, найкращі сервіси — все це веде до розвитку економіки та руху країни вперед, до посилення конкуренції й послаблення олігархів та корумпованого чиновництва. Кіберцентр UA30 — це вітрина того, що Україна дійсно змінюється".

Кіберцентр стане адміністратором безпеки Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів, куди до 2024 року мають бути перенесені 80% реєстрів.

Тут також працює урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA. Це єдина команда з України, що має акредитацію у FIRST та може оперативно взаємодіяти з командами реагування з 97 країн світу.

Очікується, що кіберцентр надаватиме послуги кіберзахисту, виявлення та реагування на кіберзагрози як для державних організацій, так і для пересічних громадян. Це захист, який раніше був доступний лише державним структурам.

Ранее сообщалось, что в течение двух следующих лет 95% территории Украины будет покрыто скоростным Интернетом. Такое заявление сделал министр цифровой трансформации Михаил Федоров. Но такие оптимистичные планы и прогнозы омрачает информация других политиков. Так, представитель правительства в парламенте Василий Мокан сообщил, что в Украине не имеют возможности подключиться к фиксированному широкополосному доступу в интернет более 3,5 миллиона граждан, проживающих в 15,5 тысячи населенных пунктов.

По его словам, к фиксированному широкополосному доступу к интернету не подключены 16040 учебных заведений, 8163 медицинских учреждений, с 873 заведений, где оказывают услуги населению, и 33857 учреждений культуры и спорта.

Таким образом, доступ к скоростному интернету не имеют 40% школ, 92% библиотек и 37% больниц.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі