Найближчими ночами — проти 12, 13 і 14 серпня — кожен бажаючий зможе спостерігати за піком метеорного потоку Персеїди. В середньому у атмосфері Землі будуть загорятися 60 метеорів на годину. Про це повідомляє Національна академія наук України на своїй сторінці у Facebook.
Проте спостерігати за падінням треба правильно. І про те, як правильно це робити, розповів старший науковий співробітник відділу фізики зір та галактик Головної астрономічної обсерваторії НАН України, кандидат фізико-математичних наук Олександр Велесь:
Головна порада — обрати місце спостереження якнайдалі від великих міст із їх ліхтарями та постійним світлом.
За словами науковця, на серпень і вересень цього року припаде також протистояння двох найбільших планет Сонячної системи — Юпітера й Сатурна, а посеред грудня триватиме ще один метеорний потік — Гемініди, навіть активніший за Персеїди (100 проти 60 метеорів на годину).
«Щоправда, погодні умови для спостереження Гемінід зазвичай не такі сприятливі, а двох затемнень, які теж відбудуться до кінця цього року (часткового місячного й повного сонячного), не буде видно з території України. Тож ловіть момент!», — йдеться у повідомленні.
Раніше повідомлялося, що жителі 60 країн могли спостерігати кільцеве затемнення. Подібно до повного сонячного затемнення, кільцеве сонячне затемнення видно тільки з невеликої ділянки Землі, хоча більші регіони змогли побачити цю подію як часткове сонячне затемнення.
В Україні було видно лише часткове затемнення з 13:30 до 15:03. Пік припав на 14:15. А в деяких інших місцях планети часткове затемнення збіглося зі сходом сонця, що створило особливо моторошне видовище.