Міністерство охорони здоров'я в черговий раз переглянув стандарти надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Цього разу скорегували критерії, при яких завершується амбулаторне лікування, передає «РБК-Україна».
Головний санлікар Віктор Ляшко на брифінгу в четвер, 29 жовтня, повідомив, що амбулаторне лікування завершується за наявності одного з трьох критеріїв:
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючи з 10-го дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. При цьому додатково проводити ІФА або ПЛР-тестування не потрібно;
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючи з 10-го дня з дати забору матеріалу при позитивному ПЛР-дослідження. Проводити тестування повторно не потрібно;
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання за умови отримання одного негативного результату методом ПЛР.
За словами Ляшка, всі перераховані критерії є рівноцінними.
Відзначимо, що амбулаторне лікування проводиться на дому або за періодичного відвідування пацієнтами медичних установ без госпіталізації.
За минулу добу коронавірус в Україні діагностували у 7 342 осіб. За весь час епідемії в країні було виявлено 370 417 випадків зараження коронавірусом, повідомляє Рада нацбезпеки і оборони України.
Відзначається, що за добу 113 хворих померли 2 990 пацієнтів одужали.
Коли кількість хворих коронавірусом зростає з кожним днем, знущанням видаються навіть слабкі розповіді про те, що кошти на боротьбу з епідемією витрачаються на дороги, тому що по цих дорогах люди поїдуть в лікарні. Детальніше в матеріалі ZN.UA "Чи поїдуть керівники COVID-фонду новими дорогами у в’язниці?"