В Україні скасували штрафи за порушення в'їзду-виїзду до Криму та ОРДЛО

Поділитися
В Україні скасували штрафи за порушення в'їзду-виїзду до Криму та ОРДЛО Фото: Укрінформ
Президент підписав відповідний закон.

Жителі окупованого Донбасу без сплати штрафу можуть виїжджати на підконтрольну Україні територію через Російську Федерацію.

Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон, повідомляє сайт глави держави.

Відповідно до закону до громадян України з окупованих територій на час дії карантину або на період блокування роботи КПВВ не застосовуватимуться штрафи та інші заходи за порушення порядку виїзду через непідконтрольні Україні ділянки кордону з Російською Федерацією.

У законі зазначається, що штрафи не застосовуються, якщо такі поїздки здійснені через обставини гуманітарного характеру, а саме:

  • повернення до місця проживання;
  • возз'єднання сім'ї;
  • важка хвороба, смерть близьких родичів;
  • необхідність забезпечення ліками та медичними виробами або лікування;
  • виїзд людини з видом на проживання в іншій країні;
  • виїзд дитини до 16 років у супроводі одного з батьків або інших законних представників для оформлення документів;
  • необхідність прийняття спадщини.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Пропуск через КПВВ на Донбасі блокується вже понад рік. У березні 2020 року їхня роботу обмежила українська сторона, після чого заходи прийняли та представники окупованих територій.

Сьогодні повноцінно працює тільки КПВВ в Станиці Луганській, в Донецькій області два дні на тиждень працює КПВВ "Новотроїцьке".

Правозахисні організації звернулися до президента України Володимиру Зеленському з вимогою підписати законопроєкт №5478, щоб скасувати ці штрафи.

"Єдиною можливістю збереження соціальних зв'язків, звернення за адміністративними, соціальними, медичними та іншими послугами для громадян України залишається проїзд з тимчасово окупованих територій через територію Російської Федерації, який сьогодні вважається адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення", - йдеться у зверненні, яке опублікував Центр прав людини ZMINA.

Особливо критичною є ситуація з абітурієнтами з окупованих районів, які хочуть вступити в українські вищі навчальні заклади: "Вкрай важливо, щоб першою зустріччю з представниками української держави для дитини не було складання протоколу про адміністративне правопорушення", - відзначають у зверненні.

У квітні російські окупанти заблокували роботу підконтрольних пунктів в'їзду-виїзду "Щастя", "Гнутове", "Золоте" в Луганській і КПВВ "Майорське" і "Мар'їнка" в Донецькій області. Станом на 15 червня в Донецькій і Луганській областях працювали тільки по одному КПВВ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі