Серед підлітків шириться небезпечний тренд

Поділитися
Серед підлітків шириться небезпечний тренд © Getty Images
В Україні небезпечної тенденції не спостерігається.

Науковці Американської академії педіатрії проаналізували популярні відео в Тік-Ток, на яких діти та підлітки  вдихають небезпечні пари хімічних речовин. Усі відео в сумі зібрали 25 705 679 переглядів. У своїй доповіді науковці наголосили на потенційній небезпеці таких відео — через їх масове поширення молодь починає сприймати цю практику як норму.

На дослідження відреагував омбудсман Дмитро Лубінець. За його словами, вдихання хімічних речовин може призвести до важкого отруєння, ушкодження мозку з летальним результатом. 

"Новий смертельний флешмоб шириться серед дітей у соціальних мережах. Діти на камеру вдихають пари побутових токсичних речовин, що може мати серйозні наслідки для здоров’я і життя. Я, як Омбудсман, з метою захисту права дитини на життя та охорону здоров’я звернувся до Національної поліції з проханням відреагувати на ситуацію та вжити всіх необхідних заходів для запобігання поширенню цієї небезпечної тенденції", – написав Лубінець.

Він звернувся до правоохоронних органів для здійснення перевірки та закликав батьків бути  пильними та приділяти більше уваги кібербезпеці їх дітей.

У Нацполіції зауважили, що випадків "хромінгу" серед дітей в Україні не зафіксовано. Також не зафіксовано зростання популярності цього челенджу в українському сегменті інтернету.

"У дописах, які були нещодавно поширені в українських медіа, уся викладена інформація спирається на думку іноземних дослідників, взята з джерела іноземного медіа, та описує таку проблематику підлітків за кордоном. В Україні підрозділами Національної поліції випадків "хромінгу" не зафіксовано, та в українському сегменті інтернету зростання популярності цього челенджу не зафіксовано", – написали на офіційному сайті Національної поліції України.

Зазначимо, час від часу в Україні набувають небезпечної популярності такі групи смерті як "синій кит", жертвами яких стають підлітки. Куратори цих груп надсилають дітям завдання для виконання, останнє з яких - самогубство. Так, у лютому 2020 року у столиці зафіксовано три випадки, коли діти вчинили самогубство під впливом таких груп.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі