В Україні розвиваються ресурси для любительських наукових досліджень. На приклад моніторингу радіації

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Долучення любителів дозволяє науковцям розширювати масштаб свого дослідження.

Розвиток технологій та інтернету дозволив непрофесійним вченим долучатися до розвитку науки - любителі, які цікавилися наукою, отримали шанс на волонтерських засадах брати участь у дослідженнях з екології, біології, медицини, астрономії, статистики тощо, пишуть  у своєму матеріалі «Що таке громадянська наука та як вона впливає на життя кожного з нас?» Ірина Добош та Костянтин Федоров.

Багато людей допомагають збирати та аналізувати величезні масиви даних, з якими не зміг би впоратися ні один вчений, ні ціла група. Як наслідок це масштабує дослідження та робить його більш ґрунтовним.

Україна теж не є винятком таких процесів – існує низка платформ, через які охочі можуть зробити свій внесок в науку:

Національна мережа інформації з біорізноманіття — тут збирають дані  про спостережень за живими організмами.

Birdwatching Ukraine — спільнота, де однодумці обговорюють і ведуть облік спостережень за птахами у дикій природі. При цчому на платформі пацюють і професійні орнітологи.

Інтерактивна карта забруднення повітря SaveEcoBot — усі охочі можуть встановити спеціальні сенсори в своєму населеному пункті та передавати дані на загальну карту.

Також система SaveEcoBot під час повномасштабної війни почала активний моніторинг радіаційного фону в країні.

«Цей проєкт, крім наукової складової, містить ще й безпекову. Показники з понад 500 пунктів радіаційного контролю відображаються на карті радіаційного фону SaveEcoBot, що є найбільшим агрегатором відкритих даних про радіаційний фон в Україні», - зазначають автори.

Вони вказують, що крім агрегації даних, ГО SaveDnipro, яка є розробником системи SaveEcoBot, також розвиває власну мережу автоматизованих станцій моніторингу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі