В Україні розпочали проєкт дозорного епіднагляду за антимікробною резистентністю під час евакуації поранених

Поділитися
В Україні розпочали проєкт дозорного епіднагляду за антимікробною резистентністю під час евакуації поранених © t.me/azov_media
Це допоможе в боротьбі з резистентним інфекціями.

У січні цього року в Україні було розпочато процедуру дозорного епідеміологічного нагляду за антимікробною резистентністю під час евакуації поранених військовослужбовців. Цей пілотний проєкт реалізовується у рамках партнерства Департаменту охорони здоров'я Міноборони України, Командування Медичних сил ЗСУ із Групою сприяння безпеці України (SAG-U) та Армійським дослідницьким інститутом Уолтера Ріда, інформує пресслужба Департаменту охорони здоров'я МОУ в Facebook.

Зазначається, що для пацієнтів з пораненнями чи складними захворюваннями серйозну загрозу становлять мікроорганізмами з антимікробною резистентністю. У департаменті пояснили, що у разі потрапляння цих бактерій у людський організм із пораненнями виникають інфекційні ускладнення, які практично не піддаються лікуванню антибіотиками.

"Вони призводять до летальних наслідків, навіть якщо поранення було нескладним, а оперативне лікування успішним", - йдеться в повідомленні.

Посіви з ран військових, які були зібрані на етапах евакуації на одному з напрямків фронту, тестуватимуть на наявність бактеріальної інфекції та їх резистентність. У департаменті вказують, що такі дії дадуть змогу визначити на якому етапі з’являється стійкість бактерій до антибіотиків та отримати точний епідеміологічний профіль мікроорганізмів.

"Після пілотування ця процедура епідеміологічного нагляду стане важливим інструментом для спрямування зусиль з інфекційного контролю, який є найважливішим способом протидії резистентним інфекціям", - наголосили у відомстві. 

Пацієнт між життям і смертю, а антибіотики не допомагають? Проблема антибіотикорезистентності набирає обертів у всьому світі, а в Україні з огляду на війну — прискореними темпами. Стійкі до антибіотиків бактерії стають дедалі більшим викликом для медицини. Українські науковці допомагають лікарям знайти вихід із кризи. Як це зробити — в статті "Антибіотикорезистентність: перші успіхи українських вчених у боротьбі із супербактеріями" розповідає Людмила Замірська.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі