В Україні продовжують підвищуватися закупівельні ціни на молоко

Поділитися
Роз’яснення дали експерти.

Через військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії, а також зростають ціни на продукти. В другій половині жовтня закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжили зростання. Про це повідомляє аналітикиня Асоціації виробників молока Яна Лінецька, пише «Агробізнес Сьогодні».

Так, станом на 25 жовтня, середня закупівельна ці на молоко екстра ґатунку становила 11,80 грн/кг без урахування ПДВ, що на 20 коп. вище ціни на початку місяця. Ціновий діапазон в залежності від партії коливався від 11 до 12,25 грн/кг.

Ціна вищого ґатунку зросла на 29 коп. – до 10,77 грн/кг. Ціновий коридор був у межах 9,80-11,50 грн/кг.

Перший ґатунок подорожчав на 15 коп. – до 10,28 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 9,18 до 10,80 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 22 коп. – до 10,95 грн/кг.

За словами Лінецької, основною проблемою на ринку на сьогодні та в короткостроковій перспективі є збої в роботі електросистем внаслідок постійного терору російськими загарбниками українських енергетичних об’єктів.

«Аварійні та планові відключення електрики болісні як для молочних ферм, так і для молочних заводів», – сказала вона.

На молочній фермі найбільш енергомісткими процесами є доїння, робота танків-охолоджувачів молока, кормовиробництва – мінімальне споживання електроенергії молочною фермою на 1000 корів перевищує 1 МВт, відтак застосування дизельних чи бензинових генераторів збільшує частку витрат на електроенергію у собівартості виробництва молока, за підрахунками господарств, у п’ять-шість разів. Для молочних заводів вимога вполовину скоротити споживання електроенергії загрожує скороченням виробництва готової продукції, що загрожує розбалансуванням ринку.

Експертка зазначила, що учасники молочного ланцюжка відносно успішно справляються із цим новим викликом, хоча додаткові витрати однозначно матимуть наслідки для зростання собівартості виробництва і молока-сировини, і готової молочної продукції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі