В Україні порахували збитки завдані довкіллю російською агресією

Поділитися
В Україні порахували збитки завдані довкіллю російською агресією Росія завдає нищівних збитків українській екології © ДСНС України
Вже можна говорити про суму понад 1,35 трлн грн

В Україні до Міжнародного дня запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів порахували збитки завдані довкіллю російською агресією.

«Внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн», - наголосили у Рахунковій палаті України з посиланням на дані Оперативного штабу з фіксації екологічних злочинів РФ.

На переконання екологів, навіть ця шалена сума не відображає реальної картини. Так, щодня через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів у повітря потрапляють небезпечні речовини.

  • З початку війни кількість таких викидів перевищила 67 млн тонн. Для порівняння: у 2021 та 2020 роках вони складали лише 2,2 млн тон на рік.
  • Загалом в Україні вже постраждало 3 млн га лісів, а це майже третина лісового фонду нашої держави. Деякі з них - втрачені назавжди.
  • Близько третини території України потребуватиме розмінування, на що знадобиться щонайменше 10 років.

Сумні підсумки російської агресії підвели і у Всесвітньому фонді природи WWF-Україна.

«Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів, коли світова спільнота гуртується, щоб протистояти експлуатації природних територій, цінних ресурсів, біорізноманіття. Адже шкода, завдана довкіллю однієї країни внаслідок збройних конфліктів впливає на добробут світового суспільства загалом і цей вплив може тривати поколіннями», - зазначили у фонді.

Зокрема у фонді зазначили, як українська природа постраждала від дій ворога:

  • 20% природоохоронних територій потерпають від війни.
  • У зоні ризику опинилися 2,9 млн га Смарагдової мережі. Ці території є значною частиною природоохоронної мережі Європи, яка охороняється у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
  • Під загрозою знищення перебуває 16 Рамсарських об’єктів площею майже 600 000 га. Вони мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
  • Водно-болотне угіддя “Архіпелаг Великі і Малі Кучугури” площею 7 740 га нині деокуповане, втім, через близьке розташування до лінії фронту перебуває під загрозою знищення.
  • Окупованими залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків.
  • 3 млн га лісів уражені війною.

У фонді також наголосили, що цифри можуть тільки зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування.

Нагадаємо, нещодавно росіяни спровокували екологічну катастрофу на ЗАЕС.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі