У Міністерство юстиції повідомляють про помилування 363 засуджених, які заявили про своє бажання захищати Батьківщину. Клопотання про бажання піти на фронт продовжують надходити.
“Від початку відсічі збройної агресії Президент України прийняв три укази про помилування, завдяки яким 363 засуджених взяли до рук зброю й пішли на захист України”, – зазначають на фейсбук-сторінці відомства.
Право звертатися до прокуратури і суду щодо звільнення з-під варти для служби в Збройних Силах передбачає стаття 616 Кримінально-виконавчого Кодексу.
“Киянин та мешканець Житомирської області відбували покарання в одній з установ центрального регіону. Обидва були звільнені на підставі указу Президента про помилування. У військкоматі, куди вони звернулись, їм було визначено військові підрозділи для несення служби. Обидва загинули в боях із російськими загарбниками. За проявлену звитягу один із наших героїв представлений до державної нагороди «За мужність» посмертно», - поділилися прикладами у міністерстві.
Обмеження щодо помилування за тяжкі чи особливо тяжкі злочини
Українське законодавство встановлює обмеження щодо помилування засуджених за тяжкі чи особливо тяжкі злочини, осіб, що мають дві й більше судимостей за вчинення умисних злочинів чи відбули незначну частину призначеного їм строку покарання, засуджених за корупційні правопорушення та осіб, що керували транспортними засобами під дією алкоголю, наркотичних чи деяких лікарських речовин. Їх може бути помилувано лише у виняткових випадках, наголошують у Мін’юсті.
Також вітчизняний закон не передбачає правових підстав для звільнення засуджених до довічного позбавлення волі.
Нагадаємо, в цю суботу відбувся третій обмін полоненими. Перший повноцінний обмін полоненими між Україною та Росією вдалося провести 24 березня. Тоді в обмін на 10 захоплених у полон окупантів наша сторона звільнила 10 наших захисників. Під час другого обміну полоненими додому повернулося 86 українських військовослужбовців.