Міністерство охорони здоров'я запускає тестування в Україні електронних лікарняних на базі сервісу Пенсійного фонду, розповів на брифінгу 9 липня заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.
За словами посадовця, в електронній системі охорони здоров'я зараз розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків, одним з яких є е-лікарняний (лист тимчасової непрацездатності).
«Зараз у нас в роботі підготовка нормативно-правових актів, яка забезпечить роботу лікарняних. Ми запускаємо електронні лікарняні в два етапи. Є дві моделі розвитку проєкту », - сказав він.
Перша - так звана спрощена система, на базі спеціального веб-інтерфейсу на сайті Пенсійного фонду України. Лікар за допомогою електронного цифрового підпису вносить інформацію про тимчасову непрацездатність пацієнта, далі всі служби автоматично отримуються її з бази ПФУ.
«Перевага в тому, що це вже розроблено, немає додаткового навантаження на основний компонент eHealth, і це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа», - пояснив Кучер.
Усі медичні установи, які хочуть взяти участь в тестуванні е-лікарняного, повинні до 10 липня подати відповідні форми реєстрації.
Після відпрацювання всіх технічних аспектів і збору зворотного зв'язку почнеться затвердження нормативних документів, пише «Інтерфакс-Україна».
Паралельно міністерство розробляє цільову модель е-лікарняних, яку буде впроваджено в системі eHealth і почне роботу на початку 2021 року.
«Вона полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е-лікарняні з мінімальною кількістю дій. Вона буде інтегрована в будь-яку медичну інформаційну систему, і не залежатиме від форми власності медустанови », - додав заступник міністра.
У МОЗ вважають, що повноцінна модель електронного лікарняного дозволить українським підприємствам істотно економити час.
Нагадаємо, дискусії про запровадження в Україні електронного лікарняного точаться не перший рік. Його впровадження на базі eHealth планувалося до кінця 2019 року, але було перенесено.
2020 рік офіційно оголошений роком тотальної цифровізації. У квітні в Україні офіційно дозволили користуватися цифровим паспортом без пред'явлення паперового аналога. У лютому запустили застосунок «Дія», який об'єднає всі послуги держави в електронному вигляді до 2024 року. На сьогодні в ньому є 30 послуг онлайн.