Через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україні зростає кількість поранених захисників і захисниць, а також цивільних осіб, яким потрібні послуги з реабілітації. Для українців планують спростити доступ до реабілітації та запровадити деякі цифрові інструменти, пише пресслужба Мінреінтеграції.
За інформацією Міністерства охорони здоров'я, з травня 2023 року в Україні весь процес реабілітації пацієнта буде супроводжуватися в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Це дозволить зберігати дані про здоровʼя пацієнта в єдиному місці – в електронній картці, а також виключити зайві бюрократичні процедури.
Так, на першому етапі цифровізації лікарі будуть вносити всю медичну інформацію про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші необхідні дані до ЕСОЗ. Очікується, що електронні інструменти допоможуть забезпечити прозорість, контрольованість та ефективність реабілітаційної підтримки.
«Цифровізація цих послуг реалізується в межах проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який впроваджує БФ «Пацієнти України» за підтримки Швейцарії та Європейського Союзу», – йдеться у повідомленні.
Наразі держава забезпечує весь комплекс медичної та реабілітаційної допомоги для постраждалих внаслідок війни. Реабілітація гарантується державою надається безкоштовно у медзакладах, які мають договори із Національною службою здоров’я України за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах».
Раніше ми писали, що у Львові презентували проєкт першого Національного центру реабілітації.