В Україні планують позбавляти пенсії за колабораціонізм і держзраду

Поділитися
В Україні планують позбавляти пенсії за колабораціонізм і держзраду © pixabay/pxby666
Відповідний законопроєкт розробили у Мінсоцполітики.

Попри війну, Україна продовжує виплачувати пенсії та інші соціальні виплати. У Мінсоцполітики розробили та винесли на громадське обговорення проєкт закону «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо порядку виплати пенсій особам, які вчинили злочин проти основ національної безпеки України».

Кого можуть позбавити пенсій

У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що його розроблено з метою припинення виплати пенсій особам, яких засуджено до обмеження чи позбавлення волі за вчинення кримінальних правопорушень, а саме:

  • за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (стаття 109 Кримінального кодексу України);
  • за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (стаття 110 Кримінального кодексу України);
  • за державну зраду (стаття 111 Кримінального кодексу України);
  • за колабораційну діяльність (частини третя – восьма статті 111 Кримінального кодексу України) (далі – кримінальні правопорушення проти національної безпеки України).

Також у документі зазначається, що кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України є посяганнями на державну безпеку, обороноздатність, незалежність країни, її конституційний лад. Без належної кримінально-правової охорони цих соціальних цінностей неможливе функціонування держави як гаранта дотримання прав людини та її відповідних інститутів.

«Додатковим засобом для комплексності вирішення цієї проблеми пропонується застосувати припинення виплати пенсій особам, яких засуджено до обмеження чи позбавлення волі за вчинення кримінального правопорушення проти національної безпеки України. Припиненням пенсійних виплат особам, засудженим за вчинення кримінального правопорушення проти національної безпеки України, виражатиметься негативна оцінка державою вчинених проти неї дій, а також осуд українського суспільства, яке відстоює свою незалежність та свободу», – йдеться у пояснювальній записці.

У документі також зазначається, що проєкт акта за предметом правового регулювання не стосується правовідносин, які регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС), прав і свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, дискримінаційних положень.

Раніше ми писали, який мінімальний стаж треба мати пенсіонерам у 2023 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі