У вівторок, 8 червня, погода в Україні буде вологою, дощовитою та нестійкою, але теплою, повідомляє Український гідрометцентр. Державна служба з надзвичайних ситуацій оголосила в країні штормове попередження.
«За інформацією Укргідрометцентру, 8 червня, вдень, в Україні грози (І рівень небезпечності, жовтий)», - йдеться у повідомленні рятувальників.
За даними синоптиків цього тижня над Україною «висітиме» циклон, котрий і визначатиме погоду. Вночі у більшості областей ітимуть невеликі дощі, вдень – короткочасні дощі з грозами. Вдень повітря прогріється до 20-25°, температура вночі – 10-15°. У Карпатах буде холодніше: 12-19° тепла вдень та 4-10° вночі. Вітер переважно північно-західний, 5-10 м/с.
У Києві сьогодні очікується мінлива хмарність, дощі, вдень відшумить гроза. Температура повітря вдень – 21-23°, вночі похолоднішає до 13-15° вище нуля. Вітер північно-західний, 5-10 м/с.
Нагадуємо, як убезпечити себе та майно під час грози:
- Перебуваючи вдома, варто закрити всі вікна і двері в приміщенні, відключити електричні прилади;
- Автомобіль краще припаркувати у дворі будинку або під громовідводом, не можна паркувати транспортний засіб під деревами або високими конструкціям. У дорозі необхідно закрити всі вікна, опустити або зняти антену, зупинитися і перечекати негоду;
- Не можна ховатися від дощу під деревами, високими конструкціями, металевими парканами, під стінами, біля яких ростуть високі дерева;
- У лісі не варто ховатися на узвишші, також краще уникати дубів, тополь, сосен або ялин - ці дерева чудово проводять струм;
- Якщо гроза застала в полі, потрібно знайти сухе заглиблення в землі та присісти у ньому, перечікуючи дощ, але не лягати;
- Купатися у водоймах в грозу ризиковано;
- Під час грози краще відмовитися від користування парасолькою і мобільним телефоном.
В Українському гідрометеорологічному інституті НАН України прогнозують прохолодне та дощовите літо, з чергуванням періодів потепління та похолодання. На думку науковців, на спеку цьогоріч очікувати не варто, а остаточно прохолодна погода встановиться після 20 серпня.
Погодні «гойдалки» зумовлені тим, що від початку століття почала розвиватися нова атмосферна циркуляція, яка тільки шукає правильне положення. На це може знадобитися ще близько 15-20 років. Тому погода у 2022 році може бути схожою на нинішню.