В Україні можуть заборонити ліки від «Артеріума» через зв’язки з РФ

Поділитися
В Україні можуть заборонити ліки від «Артеріума» через зв’язки з РФ
Рішення може стати першим випадком заборони на продаж ліків українською компанією.

Фармацевтичній компанії «Артеріум» може загрожувати заборона на продаж деяких препаратів в Україні на підставі закону «Про лікарські засоби», пише Главком.

Компанія належить українському олігарху та мільярдеру Костянтину Жеваго, якого днями затримали у Франції на запит Державного бюро розслідувань.

Як відомо, влітку цього року Верховна Рада ухвалила поправки до закону «Про лікарські засоби», згідно з якими на час воєнного стану МОЗ має право призупинити продаж ліків, якщо вони вироблені компаніями, пов’язаними з двома країнами-агресорами, або якщо ці ліки частково або повністю виготовлені на територіях Росії та Білорусі.

Перший прецедент заборони на продаж ліків вже створений: у жовтні Комісія МОЗ призупинила дію реєстраційних посвідчень на 35 препаратів угорської компанії «Гедеон Ріхтер», яка має власне виробництво у Підмосков’ї.

«Другий прецедент може бути створений через заборону на продаж ліків українською компанією», - йдеться у повідомленні.

Наприкінці листопада ДБР провела обшуки на підприємствах корпорації «Артеріум» у Києві та Львові. Офіційно приводом для обшуків стала можлива колаборація з ворогом. Кримінальне провадження відкрите саме за ч. 4 ст. 111-1 КК України – тобто колабораційна діяльність.

У самій фармкомпанії ці звинувачення відкинули. Офіційно «Артеріум» повідомив, що після 24 лютого закрив своє представництво у Росії і припинив там клінічні дослідження.

«Однак ліки компанії продаються там досі: чи це препарати з минулих поставок, чи це були свіжі поставки, доведеться ще з’ясовувати. Експерти фармринку зазначають, що насправді експортувати ліки до РФ зараз не є великою проблемою, бо можна робити це через посередників, наприклад, у Казахстані та Сербії. Так, за даними ЗМІ, «Уролесан» та «Титриазол» виробництва заводів Жеваго досі можна купити через російський ресурс eapteka.ru», - пише Главком.

«Артеріум» є лідером на українському роздрібному ринку антибіотиків. За даними Forbes, понад 11% проданих в Україні антибіотиків у 2020-2021 роках припадали саме на компанію Жеваго.

Водночас, як наголошується, деякі препарати «Артеріума» можуть не потрапити під заборону, оскільки закон зобов’язує МОЗ не застосовувати «санкції» проти певних ліків, які не мають як мінімум два замінники. Тобто ситуації, за якої буде створено дефіцит ліків в Україні, не буде.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі