В Україні хочуть створити реєстр замінованих земель

Поділитися
В Україні хочуть створити реєстр замінованих земель © Getty Images
Зокрема реєстр допоможе відслідковувати стан розмінування територій.

Кабмін вирішив створити в Україні державний реєстр територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

Відповідне рішення ухвалили 7 червня, повідомили в Міністерстві економіки України.

Адмініструванням сайту займатиметься Державна служба з надзвичайних ситуацій, а за технічною частиною опікуватиметься Центр гуманітарного розмінування. Реєстр запрацює після введення його в експлуатацію ДСНС.

Зокрема за допомогою реєстру можна буде відслідковувати стан розмінування територій, підприємці  матимуть змогу отримати витяг про статус своїх земель: забруднені вони чи очищені, а місцева влада – контролювати стан сільськогосподарських територій, стосовно яких надали місцеві податкові пільги на підставі висновків про забруднення земель.

Хто наповнюватиме реєстр:

  • Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності,
  • державні органи, підрозділи яких розміновують території – інформацію про обстеження та очищення  земель.
  • місцева влада – відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.

Додавати інформацію у реєстра також можна буде, наприклад, на основі супутникових фото чи засобів сканування.

До реєстру можна буде вносити інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомоги супутникових знімків. Ділянка, на якій не виявили чи знищили вибухонебезпечні предмети, виключатиметься з реєстру.

Щодня ми отримуємо повідомлення про виявлені вибухонебезпечні предмети або підриви на них цивільних. На жаль, війна ще не закінчилася і ці страшні цифри будуть тільки зростати. Що держава робить уже зараз? Як вибудовує практику розмінування та систему майбутньої безпеки, щоб врятувати максимальну кількість життів? Наскільки плідно співпрацює з міжнародними партнерами?

Свої відповіді у статті "Розмінування. Наскільки масштабна проблема і як її вирішувати?" дає заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп'ятий.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі