В Україні інформуватимуть населення про збудників інфекційних хвороб за новими правилами

Поділитися
В Україні інформуватимуть населення про збудників інфекційних хвороб за новими правилами © freepik.com
Чотири держструктури, що працюють у сфері громадського здоров'я, знатимуть, яку функцію в інформуванні населення покладено на них.

Кабмін затвердив Порядок інформування населення щодо біобезпеки та біологічного захисту, повідомляє урядовий портал. Посадовці вважають, що це допоможе знизити ризик виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних зі впливом збудників інфекційних хвороб, та підвищити обізнаність українців щодо особистої безпеки.

«Наприклад, якщо в інших країнах виникне надзвичайна ситуація або подія, пов'язана з поширенням збудників інфекційних хвороб, і буде ризик розповсюдження таких збудників в інших країнах, держава інформуватиме населення про таку ситуацію. Крім того – надасть порядок дій у разі її виникнення в Україні, а також інформуватиме про способи профілактики можливих ускладнень», - пояснили на сайті уряду.

Кожен орган влади, установа й організація має власну роль у такому інформуванні:

  • МОЗ забезпечуватиме взаємодію щодо надзвичайної ситуації або ризиків її виникнення, а також міжрегіональну та міжсекторальну взаємодію;
  • Держпродспоживслужба інформуватиме МОЗ про виявлення, наявність, поширення, локалізацію та у разі потреби – ліквідацію загроз надзвичайної ситуації;
  • Центр громадського здоров'я розроблятиме інформаційні матеріали щодо дій у разі загрози надзвичайної ситуації;
  • Центри контролю та профілактики хвороб, заклади охорони здоров'я спільно з органами місцевого самоврядування працюватимуть з населенням та інформуватимуть його за допомогою офіційних каналів комунікації.

В документі прописано, що інформація про запобігання виникненню біологічних загроз та біологічного захисту поширюватиметься за допомогою таких каналів комунікації:

  • на офіційних веб-сайтах центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;
  • у медіа;
  • у соціальних мережах;
  • у закладах охорони здоров'я.

Раніше ми писали про те, що в Одеській області медики фіксують зростання захворюваності на скарлатину. За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб у Facebook, зростання пов’язане з циклічним підйомом. Востаннє такий підйом зареєстрували у 2014 році, коли захворіло 355 осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі