В Україні два препарати продемонстрували ефективність при лікуванні COVID-19

Поділитися
Застосування препаратів перешкоджає розвитку сильних запальних процесів у легенях, печінці та нирках.

У четвер, 30 липня, стало відомо, що попередні результати клінічних досліджень препаратів "Корвітин" та "Квертін" показали ефективність при лікуванні COVID-19.

Про це заявив координатор клінічного випробування, завідувач кафедрою клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету Ігор Зупанець, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На підставі результатів можна стверджувати, що дослідження має бути продовжене. І варто звернутися до МОЗ, адже вже на цьому етапі є передумови для включення цього препарату в протоколи лікування COVID-19",- сказав він на брифінгу в Києві.

Лабораторні дослідження підтвердили, що застосування зазначених препаратів перешкоджає розвитку цитокинового шторму - реакція організму, що призводить до розвитку сильних запальних процесів із ураженням легень, печінки і нирок.

"За попередніми даними, які ми отримали і зробили проміжний статистичний звіт, не було побічних ефектів від застосування препаратів "Корвітин" і "Квертін". Простежувалася більш чітка позитивна динаміка симптомів. Іншими словами - пацієнти суб'єктивно відчували себе краще. Об'єктивними показниками були результати лабораторних досліджень, які проводилися в одній з провідних лабораторій світового рівня, куди відправлялися ці зразки. Результати показали, що вміст феритину знижується. Це дозволяє робити висновок, що препарат буде перешкоджати розвитку цитокинового шторму. І це є підсумком прямої протизапальної дії "Кверцетину",- сказав Зупанець.

Фахівець нагадав, що препарати на основі "Кверцетину" у даний досліджуються у Канаді.

"Є дані про те, що зарубіжні вчені широко обговорювали застосування "Кверцетину" для лікування коронавирусной інфекції. 31 травня в Канаді почали клінічні дослідження "Кверцетину" у перроральной формі. Ми почали такі дослідження 14 травня",- сказав він, додавши, що тільки в Україні є внутрішньовенна форма препарату.

Цей препарат використовується в реальній клінічній практиці для пацієнтів з коронавірусною інфекцією із серцево-судинною патологією.

"В даний час в рамках рандомізованого клінічного дослідження включено 30 пацієнтів у трьох клініках в різних областях України. Але в реальній клінічній практиці ці препарати призначаються пацієнтам з коронавірусною інфекцією за показниками серцево-судинної патології - є близько 800 таких пацієнтів", - сказав він.

Дослідження завершаться в першому кварталі 2021 року, після чого результати будуть передані в Державний експертний центр для верифікації.

Раніше повідомлялося, що 30 липня у світі зафіксовано 17 029 155 випадків зараження COVID-19. Про це свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.

В Україні за добу підтвердили 1 197 нових випадків коронавіруса, з початку епідемії її наслідки відчули 68 794 українця.

За станом на четвер, 30 липня, одужали 38 154 українця, 760 з них – за останню добу. Не змогли впоратися з ускладненнями хвороби 23 людини, з початку епідемії – 1 673.

Антилідерами за кількістю нових випадків зараження стали: Львівська (131), Рівненська (105), Івано-Франківська (104), Харківська, Тернопільська (по 70 в кожній) та Чернівецька (61) області. У столиці за добу діагноз підтвердили у 199 киян.

Ситуація в столиці може сприяти тому, що Київ 1 серпня віднесуть до "червоної" зони карантинних обмежень.

У Києві можливо запровадження низки обмежень в роботі транспорту, відвідування освітніх установ, а також у роботі ТЦ, кафе і ресторанів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі