В Раді Європи занепокоєні умовами утримання довічно ув'язнених в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Раді Європи занепокоєні умовами утримання довічно ув'язнених в Україні Комітету з запобігання тортурам Ради Європи не подобається, як в Україні утримують довічно ув'язнених. © gorlovka.ua
Крім того, Комітету із запобігання тортурам не подобається, як українська поліція б'є затриманих.

Комітет із запобігання тортурам Ради Європи вітає реформи у правоохоронних органах і відзначає позитивні зміни у колоніях, які його місія відвідала в Україні раніше.

Однак, відомство занепокоєне тим, що ситуація зовсім не змінилася в умовах утримання засуджених до довічного ув'язнення. Про це йдеться в новому звіті Комітету із запобігання тортурам Ради Європи, який є у розпорядженні DT.UA.

У документі зазначається, що українські оперативники часто дають ляпаси, б'ють ногами, кийком чи пластиковою пляшкою з водою затриманих, щоб "вибити" з них зізнання. І це явище досі тривожить Комітет. У відомстві зазначають, що тяжкість порушень з боку правоохоронців зменшилася у порівнянні з 2013 роком, однак вони все ще трапляються надто часто. Тож комітет з протидії тортурам закликає владу України запровадити політику "нульової толерантності" до жорстокої поведінки поліції і ефективно розслідувати всі скарги на її співробітників.

Також у звіті зазначається, що окрім побиття затриманих українська поліція вдається і до інших порушень: затримання без відповідної реєстрації, ненадання гарантій проти жорстокого поводження, зокрема права доступу адвоката чи лікаря, а також тримання людей під вартою без обвинувачень довше законних 72 годин.

В Комітеті з запобігання тортурам Ради Європи відзначають, що в Україні зараз готують реформу пенетенціарної системи. Однак, висловлюють стурбованість насильством між ув'язненими і умовами утримання осіб у СІЗО. Зокрема, занепокоєння викликають ізолятори в Одесі, Києві і Хмельницькому. Умови утримання у київських і одеських СІЗО погіршилися з 2013-2014 років і тепер можуть вважатися нелюдськими і принизливими.

Ще однією проблемою лишається медичне обслуговування в'язнів в Україні, а також серйозна криза з працівниками в'язниць, які масово звільняються через погані зарплати, стреси і відсутність інформації про вплив реформ на їхнє професійне майбутнє.

В Комітеті з протидії тортурам зазначають, що у після зміни менеджменту в колоніях №25 і №100 ситуація з жорстоким поводженням з боку персоналу і випадками насильства між в'язнями покращилася. Однак, в колонії №100 все ще погано поводяться з довічно засудженими в'язнями.

Крім того, українська сторона не втілила жодних рекомендацій щодо довічно засуджених. Зокрема, Комітет з запобігання тортурам тривожить практика щоденного надягання наручників на таких в'язнів, випадки надмірних і принизливих заходів щодо них, заборона контактів між в'язнями різних камер, ізоляція від інших засуджених і постійний відеонагляд у камерах довічно засуджених. Комітет також нагадав, що закон повинен пропонувати реалістичні перспективи умовного звільнення для всіх в'язнів включно з тими, які отримали довічний вирок.

Нагадаємо, що 18 травня Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України, скасувавши "закон Савченко". Згідно з новою нормою, "попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання при засудженні до позбавлення волі день за день". Зміну вже підписав президент Петро Порошенко.

У листопаді 2015 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, згідно з яким один день попереднього ув'язнення зараховується за два дні в колонії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі