В постраждалому від пожежі костелі Миколая в Києві відкрили пункт обігріву

Поділитися
В постраждалому від пожежі костелі Миколая в Києві відкрили пункт обігріву © ZN.UA
Він працюватиме щоденно по обіді.

В костелі св. Миколая, який восени 2021 року постраждав від пожежі та досі повноцінно не відновлений, 26 лютого за ініціативи римо-католицької церкви відкрили пункт обігріву.

Пункт обігріву розташували в підвальній частині костелу, яка також може слугувати укриттям. Працюватиме він щоденно з 14:00 до 18:00.

Для цього парафіяни зі священниками впродовж кількох місяців працювали, аби запобігти руйнуванню цього приміщення внаслідок стікання ґрунтових вод під костел з Черепанової гори через слабке водовідведення. Тепер підвальний поверх костелу довели до ладу та облаштували усім необхідним для підтримки киян. Зокрема для роботи пункту обігріву у нижній частині храму підключили опалювальні прилади, організували резерв питної води та обладнали туалети.

Також у підвальній частині костелу двічі в тиждень о 16:30 для потребуючих є можливість поїсти борщу та випити гарячий чай.

Під час освячення пункту обігріву єпископом Києво-Житомирської дієцезії Віталієм Кривицьким в приміщенні також відкрили фотовиставку про діяльність парафії під час повномасштабного вторгнення, яку можна відвідати до 19 березня.

Нагадаємо,3 вересня 2021 року у костелі святого Миколая спалахнула пожежа. Після ліквідації загоряння стало відомо, що в органі костелу сталося коротке замикання, яке призвело до пожежі та повного знищення інструменту. 

Після суспільного резонансу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 10 вересня 2021 року підписав розпорядження про підготовку передачі костелу Святого Миколая Римо-католицькій громаді.

Водночас будівлю храму досі не відремонтували після пожежі. Як повідомив адвокат Масі Наєм, підрядна організація, яка здійснювала роботи у костелі Св. Миколая в Києві після тогорічної пожежі, не виходить на зв’язок після одержання більшої частини коштів. 

Храм був побудований у 1899-1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким за проєктом С. В. Валовського. У 1936 році костел святого Миколая закрила радянська влада, відтоді споруду використовували як господарське приміщення. У 1978 році за наказом колишньої Ради Міністрів Української РСР будівлю костелу віддали Будинку органної музики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі