В першу чергу українці чекають від президента зниження тарифів — опитування

Поділитися
В першу чергу українці чекають від президента зниження тарифів — опитування © health.unian.net
Однак тарифна політика не належить до компетенції президента.

Українці впродовж перших сто днів на посту президента очікують від глави держави перш за все зниження тарифів на комунальні послуги, подання законопроекту про зняття депутатської недоторканості та початку або активізації розслідувань резонансних корупційних злочинів. Такі дані свіжого соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

На запитання "Що з переліченого на картці Ви хотіли б, щоб наступний Президент зробив у свої перші 100 днів?" відповіді респондентів розподілилися наступним чином:

Знизити тарифи на комунальні послуги – 39,1%;

Подати до парламенту законопроекти про зняття недоторканості з депутатів, суддів, президента – 35,5%;

Розпочати/пришвидшити розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів – 32,4%;

Розпочати переговори з Росією – 23,3%;

Знизити зарплату топ-чиновникам – 18,4%;

Розпочати переговори з ЄС та США щодо Донбасу і Криму – 16,4%;

Пришвидшити розслідування злочинів проти Майдану – 9,4%;

Ініціювати зміну системи парламентських виборів – скасування мажоритарних виборів і перехід до пропорційної системи з відкритими списками – 8%;

Виставити на продаж приміщення, автівки та інші активи Державного управління справами, яке займається забезпеченням президента – 5,5%;

Ініціювати перезапуск антикорупційних органів (НАБУ, САП) – 5,2%;

Арештувати російські активи в Україні – 4,6%;

Внести до парламенту законопроект про референдуми в Україні – 4,2%;

Розпочати переговори про вступ до ЄС – 3,3%.

Однак зазначимо, що президент не може впливати на тарифну політику, розподіл майна державних структур та органи слідства. У повноваження президента входять міжнародні відносини між державами, у яких він часто повинен заручитись підтримкою Верховної Ради, а також він може ініціювати до розгляду певні законопроекти, однак не має вирішального голосу у їх прийнятті. Що стосується антикорупційних органів – НАБУ та САП, то їх перезапуск може затвердити лише Верховна Рада на підставі незалежного аудиту.

Методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респонденти. Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Зазначимо, що згідно з даними соціологічного опитування КМІС, серед тих, хто визначився у другому турі виборів президента за кандидата в президенти України Володимира Зеленського готові проголосувати 72,2% і 25,4% за чинного главу держави Петра Порошенка.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі