Юрій Луценко, екс-глава Генеральної прокуратури України, спробував піти "красиво": так, 29 серпня у свій неробочий час на той момент ще генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані у 20 кримінальних процесах, після чого змінив орган досудових розслідувань, забравши ці справи із ведення Управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка, йдеться 30 серпня у повідомленні на сторінці Управління спеціальних розслідувань Генеральною прокуратурою України у Facebook.
"Вчора, у Верховній Раді, вже колишній генеральний прокурор Юрій Луценко запевняв громадськість, що йому не соромно за свою роботу в прокуратурі. І це може бути правдою, оскільки, як кажуть: ні честі, ні гідності, ніякої совісті. Вже сьогодні, 30.08.2019, коли слідчі управління спеціальних розслідувань у робочому режимі намагалися увійти до ЄРДР заради доступу до своїх виробництв, виявилося, що деякі слідчі позбавлені такої можливості. А виявляється, що вчора, вже після закінчення робочого дня, у період з 18 до 19 години, Юрій Луценко вніс до ЄРДР дані у 20 кримінальних процесів і змінив орган досудового розслідування, забравши їх від слідчих УСР", – сказано у повідомленні.
У УСР вказали, що підставою для такого фінту стало нібито ствердження про неефективність слідчих дій – при тому, що кілька справ перебувало у стадії завершення, а кілька – на стадії узгодження підозр. Також, додали в УСР, заступник генпрокурора Кізь незаконно закрив кримінальну справу проти колишнього віце-спікера Ради Калетника, навіть не вивчаючи матеріалів виробництва – і теж із дозволу Луценко.
Крім того, безпосередньо перед відходом Луценко призначив Матіоса спостерігачем за роботою УСР.
"Ну, і вишенькою на торті став наказ Луценка, який прийшов до УСР також 30.08.2019, яким головного військового прокурора Матіоса А. В., при наявності у нього реального конфлікту інтересів, призначили керуючим заступником за роботою УСР. Щоб розуміти і контролювати інші кримінальні провадження, що ще залишилися у слідчих", – зазначили в Управлінні спецрозслідувань.
Варто зазначити, що 29 серпня Юрій Луценко написав заяву про відставку з посади генпрокурора. У той же день Рада 317 голосами підтримала звільнення Луценка. За призначення Рябошапки проголосували 312 народних депутатів. Пізніше президент Володимир Зеленський звільнив Луценка і призначив генпрокурором Руслана Рябошапку.