Правоохоронці в зоні дії Операції Об'єднаних сил розкрили велику мережу з виробництва контрафактного алкоголю, а вилучені при обшуку докази оцінили у суму більш, ніж 28 мільйонів гривень (близько одного мільйона доларів), повідомляє прес-центр ООС.
Протягом листопада 2018 - січня 2019 років за процесуального керівництва військової прокуратури Об'єднаних сил, Державної прикордонної служби спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції у Донецькій області "викрито злочинну схему незаконного виготовлення та подальшої реалізації на території різних областей України та переміщення за сприяння на даний час не встановлених осіб через лінію розмежування фальсифікованих алкогольних виробів", йдеться в повідомленні прес-центру.
1 лютого правоохоронці провели скоординовані обшуки складських приміщень, розташованих у Бахмуті та Червоногорську; у процесі було виявлено посібник з розливу та пакування фальсифікованих алкогольних виробів, 1347 тетрапаків ємністю 10 літрів кожен (всього тари на 13470 літрів), власне фальсифікований алкоголь, понад 20,5 тонн етилового спирту і понад 20 000 марок акцизного податку України та інші приладдя для виготовлення алкоголю.
Вилучене обладнання й товарно-сировинні запаси правоохоронці оцінили у грандіозну суму - більш ніж один мільйон доларів.
"На даний час проводяться слідчі (оперативні) заходи з метою встановлення всіх причетних осіб, у т.ч. військовослужбовців ЗСУ та правоохоронних органів, які мають відношення до вищевказаної злочинної схеми та здійснювали її" кришування", - відзначають в ООС.
Після цього особам буде повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, зазначено у повідомленні.
Попередня справа такої ж значущості сталася у 2016 році.
Нагадаємо, 29 вересня 2016 року співробітники "Альфи", харківської прокуратури та податкової міліції затримали організаторів виготовлення сурогатного алкоголю, з-за якого загинули десятки людей.
Правоохоронці вилучили більше чотирьох тонн технічного спирту та обладнання для виготовлення сурогату. ГФС разом з правоохоронцями відпрацьовують не тільки канали, по яких завозили спирт, але і місця продажу продукції, яку встигли розповсюдити по Україні.
Пізніше перший заступник голови ГФС України Сергій Білан повідомив, що метанол, з якого в Харкові робили сурогатний алкоголь постачали з підприємства у Сєвєродонецьку Луганської області, а туди спирт потрапляв з РФ.
7 жовтня 2016 року 2016 року прокуратура оголосила про підозру можливому посереднику у поширенні сурогатного алкоголю.