Координатор ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані повідомив про те, що для реалізації гуманітарних проектів систем міжнародної організації необхідно 162 млн доларів. Про це йдеться у зверненні Лубрані у звіті "Багаторічна стратегія гуманітарного реагування. План гуманітарного реагування в період з січня по грудень 2019 року".
Так, з цієї суми 135 млн доларів мають бути спрямовані на критично важливі пріоритети, для надання допомоги 2,3 млн найбільш уразливих мешканців Донбасу.
Згідно зі звітом, зазначені кошти потрібні на цілу низку проектів. Серед них: психосоціальна підтримка, моніторинг захисту прав людини, маркування забруднених мінами територій, забезпечення доступу потерпілих до достатньої кількості води належної якості, створення запасів будівельних матеріалів і непродовольчих товарів на випадок НС, палива, обігрівачів, ізоляції укриттів для найбільш уразливих груп населення.
Також ООН потрібні гроші на надання необхідних і первинних медпослуг, закупівлю та розподіл предметів медичного призначення, безпосередню підтримку лабораторій, включаючи послуги банків крові, і ще багато чого іншого.
Район надання гуманітарної допомоги в Донбасі має бути розширений до 20-км зони уздовж лінії розмежування з обох сторін. Вказується, що майже у 45% проектів є готівковий або ваучерний компонент, що передбачає передачу готівки безпосередньо нужденним, минулого року цей показник становив 40%.
У звіті також наголошується, що гуманітарний план реагування на 2018 рік отримав фінансування лише на 38% від необхідного показника.
У січні минулого року повідомлялося про те, що Всесвітня продовольча програма ООН (World Food Programme) припиняє надання допомоги на сході України у зв'язку з проблемами залучення фінансів. З початку діяльності програми в листопаді 2014 року до червня 2017 року World Food Programme надала продовольчу допомогу 970 тисячам жителів Донбасу.