"Якщо раніше, як кажуть, потрібно було знати місця, де та коли їх купити, то зараз їх практично немає", - скаржаться місцеві мешканці.
Частина городян отримує медпрепарати від родичів, які живуть на підконтрольній території Україні.
"Нас рятує Станиця (підконтрольна Україні Станиця Луганська - ред.), прошу родичів, вони купують хоча б від грипу та застуди дитині. Нема чого порівнювати ціни та якість, наші (українського виробництва - ред.) значно ефективніші та дешевші", - розповіла журналістам мешканка окупованого міста.
У Донецьку ситуація трохи краща – жителі стверджують, що хоч деякі ліки в аптеках все ж наявні, ціна на них мінімум у два рази вища за звичайну.
""Цитрамон-Дарниця" точно є. Але навіть на нього дуже велика накрутка, багато російських і болгарських", - повідомила мешканка тимчасово окупованого Донецька.
Нагадаємо, у серпні 2017 року співробітники Служби безпеки України перекрили нелегальний канал постачання українських ліків на тимчасово окуповану територію Донецької і Луганської областей. Мешканець Київської області вступив у змову з фармацевтичним підприємством, і перевозив на територію ОРДЛО ліки в обхід офіційних органів, у подальшому препарати реалізовувалися через комерційні структури у псевдореспубліках.
Проблема нестачі українських ліків на окупованих Росією територіях, в Криму та Донбасі, існує з перших років окупації. У групі ІС повідомляли про те, що жителі Криму масово відмовляють від ліків російського виробництва, віддаючи перевагу українським. В ОРДЛО українські медпрепарати також користуються великим попитом.
Гібридність російської агресії в Україні спровокувала гібридизацію багатьох правових явищ, зокрема й контрабанди. Схеми незаконного переміщення товарів через лінію розмежування в Донбасі приносять їх організаторам і виконавцям величезні суми. Проблема особливо загострилася навесні минулого року, з введенням блокади ОРДЛО.
Детальніше про значення і наслідки транспортної блокади ОРДЛО читайте у статті Оксани Сироїд "Скальпель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".