У ньому також стверджується, що журналісти-розслідувачі нібито "втручалися в особисте життя приватної особи" і "збирали інформацію незаконним способом".
"Компанія "Дельта-Донбас" заперечує будь-які звинувачення у веденні стеження. Дії охоронців були відкритими і спрямованими на попередження можливої небезпеки життю і здоров'ю з боку невідомих осіб, які систематично ведуть приховане спостереження", - йдеться в заяві фірми у відповідь на звернення телеканалу "Україна", що належить Ахметову.
Зазначимо, кілька одних і тих самих автомобілів їздили слідом за редакційними авто "Схем" – спостереження відбувалося як в урядових кварталах Києва, так і за містом, наприклад, біля аеропорту Жуляни або в елітних поселеннях, де живуть українські чиновники. Журналісти готували матеріал про зв'язки Ахметова з чинною владою.
У "Дельта-Донбас" також стверджують, що за останні кілька місяців невідомі понад 200 разів проводили спостереження і приховану зйомку за охоронюваними офісом компанії SCM і приватним житлом її акціонера. При цьому особи, які стежили, нібито "ніяк не ідентифікували себе як представників ЗМІ".
В охоронній фірмі також висловили готовність сприяти правоохоронцям у розслідуванні інциденту, заявивши про своє шанобливе ставлення до "журналістів, які професійно та відкрито виконують свої обов'язки".
"Щодо "шпигунських заходів", які, як тепер відомо, були організовані окремими представниками ЗМІ - компанія "Дельта Донбас" готова надати всю необхідну інформацію і матеріали в правоохоронні органи, щоб поліція зробила висновки, хто порушує чинне законодавство", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, наприкінці минулого тижня розслідувачі проекту "Схеми: корупція в деталях" повідомили, що з вересня 2018 році за знімальною групою проекту стежать невідомі особи на автомобілях, що належать охоронному підприємству ТОВ "Дельта-Донбас". Його кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
"Хвіст" супроводжував журналістів, коли ті виїжджали на зйомки. У низці випадків автомобіль зі знімальною групою блокували невідомі. "Схеми" зверталися до прес-служби Ахметова, але на момент виходу програми в ефір відповіді не отримали.
22 лютого журналіст "Схем" Михайло Ткач подав у поліцію заяву про стеження за ним і його колегами. Заявник наполягав на реєстрації провадження за статтею 171 (перешкоджання професійній діяльності журналіста) Кримінального кодексу України.