Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні формується зі спостерігачів – громадян 40 держав.
Найбільша кількість спостерігачів – громадяни США. Близько 50-60% членів СММ – громадяни різних країн Європейського Союзу. Росіян серед спостерігачів – 39 осіб, повідомив заступник голови СММ Александр Хуг.
"Патрулі спостерігачів складаються з представників різних країн. Після проведення патрулювання всі члени патруля повинні узгодити свій звіт. Ці патрулі складаються з шести-восьми учасників з різним громадянством", - розповів Хуг під час виступу на брифінгу Гельсінської комісії на тему "Україна: звіти з передової" у п'ятницю, 1 грудня, передає "Голос Америки".
Заступник голови СММ ОБСЄ уточнив, що український уряд не контролює близько 20 тисяч квадратних кілометрів території Донецької та Луганської областей.
"Це близько половини території моєї країни - Швейцарії", - зазначив Хуг.
Він також уточнив, що під контролем окупантів залишаються 400 кілометрів українсько-російського кордону і 70 кілометрів узбережжя Азовського моря.
Хуг також нагадав про складнощі, з якими стикаються спостерігачі під час роботи в ОРДЛО.
"Ми бачимо лише верхівку айсберга - ви можете тільки уявити собі напругу, яка існує в регіонах, де немає наших вух та очей", - зазначив представник ОБСЄ.
Нагадаємо, що раніше в мережі опублікували відео, на якому видно, як представник СММ ОБСЄ обіймається і люб'язно вітається з чоловіком у цивільному, який перебував на боці бойовиків. "А, любий!" – сказав член СММ російською мовою, у відповідь пролунало: "Привіт!". Пізніше, на прощання, спостерігач віддав честь командиру бойовиків. Ці епізоди викликали обурення української сторони.
У відповідь СММ ОБСЄ зазначила, що цей спостерігач привітався з членом організації, що займається ексгумацією, передачею тіл і обміном полонених, а з приводу його поведінки ведеться внутрішня робота.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про наміри української сторони підняти в Мінську питання скорочення числа росіян серед спостерігачів СММ ОБСЄ.