"На момент вручення повідомлення про підозру голова ДФС перебував у притомному стані та не потребував невідкладної медичної допомоги, що було пізніше підтверджено офіційними висновками комісії лікарів. Жодних документів, які б свідчили про зворотнє, стороною захисту надано не було", - зазначається в прес-релізі відомства.
У Бюро також підкреслили той факт, що повідомлення про підозру є процесуальною, а не слідчою дією. Саме тому на неї не розповсюджується норма про заборону вчинення у проміжок часу з 22:00 до 6:00.
"Нагадуємо також, що згідно ч.1 статті 278 КПК України, письмове повідомлення про підозру має бути вручене особі в день його складання слідчим або прокурором. Відтак, повідомивши про підозру голові ДФС 2 березня, детективи НАБУ лише виконали норму закону, оскільки саме того дня прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури підписав цей документ", - наголосили там.
На пропозицію генпрокурора щодо "виставлення поста під палатою" у Насірова у відомстві відповіли, що "будь-яке обмеження свободи підозрюваного можливе лише після складання протоколу про затримання". Та нагадали, що саме це й було зроблене о 23:50, 2 березня.
"Таким чином, детективи Бюро та прокурори САП діяли у чіткій відповідності з нормами КПК України", - повідомили у прес-службі НАБУ.
У Бюро наголосили на тому, що будь-які спроби поставити під сумнів законність повідомлення про підозру голові ДФС у вечірній час 2 березня вважають маніпулятивними та "такими, що свідчать або про недостатню правову обізнаність коментаторів, або про їхній свідомий намір ввести суспільство в оману".
Як повідомлялося, пізно ввечері 2 березня детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в палаті "Феофанії", куди його госпіталізували вранці з діагнозом "гіпертонічний криз".
У прес-службі НАБУ пояснили, що слідчі дії стосовно Насірова проводяться в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки зі сплати ренти компаніями-учасниками корупційної схеми. Його підозрюють у вчиненні дій, які завдали державі збитків на суму два мільярди гривень.
У неділю, 5 березня, Солом'янський районний суд Києва розпочав розгляд клопотання САП щодо обрання запобіжного заходу усуненому голові ДФС. Після того, як адвокати Насірова заявили клопотання про відвід судді, у засіданні було оголошено перерву до понеділка у зв'язку з відсутністю на робочому місці ще одного чергового судді.
72-годинний термін попереднього затримання Насірова закінчився в неділю, 5 березня, а рішення суду про запобіжний захід щодо нього прийнято не було. Судове засідання, на якому йому мають обрати запобіжний захід, відновилося в понеділок, 6 березня. Під час судового засідання було відхилено клопотання захисту відстороненого від посади голови ДФС Романа Насірова про відвід судді Олександра Бобровника.