В МЗС України не бачать перешкод для ЗВТ з Євросоюзом від референдуму в Нідерландах

Поділитися
В МЗС України не бачать перешкод для ЗВТ з Євросоюзом від референдуму в Нідерландах ЗВТ з ЄС почне діяти з першого січня. Ілюстрація
На думку радниках міністра закордонних справ, референдум ставить Амстердам у більш скрутне становище.

Референдум щодо угоди про асоціацію між ЄС і Україною, який і Нідерландах збираються провести навесні, не створює жодних перешкод для того, щоб з першого січня 2016 року почала діяти українсько-європейська зона вільної торгівлі.

Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявила заступник міністра закордонних справ з євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Мова йде про позицію громадянського суспільства в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію як такої", – пояснила вона.

При цьому, український дипломат додала, що Амстердам має більше мороки через референдум, оскільки він продемонструє не стільки ставлення голландців до угоди з Україною, скільки їхнє ставлення до Європейського Союзу.

"Так сталося, що голландці самі себе впіймали в пастку: вони головують в Європейському Союзі з 1 січня, і вони – країна, яка ставить під сумнів доцільність укладання угод про асоціацію з країнами "Східного партнерства". Їхня ситуація набагато гірша ніж наша, і їм самим треба довести всередині ЄС, що в них є воля до продовження існування Європейського Союзу", – переконана Зеркаль.

Тим часом, консультації з РФ щодо ЗВТ Україна-ЄС виявилися безрезультатними. У понеділок, 21 грудня, в Брюсселі відбулася тристороння зустріч щодо впровадження ЗВТ Україна-ЄС. Зустріч проходила на рівні міністрів. Однак, за слвоами міністра закордонних справ Павла Клімкіна, російська сторона знову принесла з собою нові ідеї, які відкласти чи зірвати дію зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом.

Нагадаємо, офіційний Київ і Брюссель підкреслюють, що повторної відстрочки імплементації економічної частини угоди між Україною і ЄС не буде - воно вступить в силу 1 січня 2016 року.

Вступ в силу угоди про ЗВТ в повному обсязі було відкладено на рік в кінці 2014 року. У дипломатичних колах визнають, що це було зроблено під тиском Москви. На даний момент у торгівлі між Україною та ЄС не виконуються цілі розділи угоди, в той же час, відкладаючи повноцінну економічну асоціацію, ЄС в односторонньому порядку зберіг для України ряд торгових преференцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі